Aizvadītajā nedēļā apzagti «PrivatBank» klientu individuālie seifi

Latvijas AS «PrivatBank» pagājušajā ceturtdienā apzagti vairāki klientu individuālie seifi, vēsta «LNT Ziņas».

Katram seifam ir divas slēdzenes, kas tiek aizslēgtas ar divām atslēgām – klienta un bankas. Šī divu atslēgu sistēma ir papildu garantija klienta īpašuma drošībai, taču tā tikusi uzlauzta, ziņo raidījums.

No vērtībām esot iztīrīti vairāki individuālie seifi. Policijai par notikušo ziņots nākamajā dienā. Precīzs cietušo skaits un nodarīto zaudējumu apmērs pagaidām nav zināms, taču netiek izslēgts, ka zagļa guvums varētu būt mērāms simtos tūkstošos un pat miljonos eiro, vēsta «LNT ziņas».

Rīgas reģiona Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs raidījumam apstiprināja notikušo un norādīja, ka policija ierosinājusi kriminālprocesu par zādzību, kas izdarīta grupā vai lielā apmērā. «Sods paredzēts no diviem līdz desmit gadiem. Sākotnējo izmeklēšanas darbību laikā sapratām, ka noziegumam var būt starptautisks raksturs. Un šo lietu no Rīgas reģiona ir pārņēmusi Galvenā kriminālpolicijas pārvalde, kura tagad ar to nodarbojas,» skaidroja Sozinovs.

Sozinovs norādīja, ka Latvijā šādu noziegumu neatceras. Zaglis esot uzdevies par bankas klientu, kas esot sācis nomāt seifu. Kad klients esot ievests individuālo seifu zālē, kur pēc tam atstāts viens, viņš ķēries klāt savam nodomam. «Neteiktu, ka izpildījums bija ļoti sarežģīts, bet izplānots viss bija,» teica Sozinovs. Pagaidām aizturēto personu neesot. Policijā pieļauj, ka zaglis ir atstājis Latviju.

Raidījums vēsta, ka zaglis bijis ārvalstu pilsonis, un arī nesenā pagātnē identiskas zādzības notikušas Ukrainā. Neoficiāli tiekot minēts, ka pēc Latvijā notikušās zādzības neesot bijušas seifu uzlaušanas pēdas. Zādzība pamanīta pēc tam, kad citiem klientiem atklājies tukšs seifs.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) norāda, ka šis gadījums šoreiz ir tiesībsargājošo iestāžu kompetencē. «Par šādiem gadījumiem, kad runa ir par klientu individuālajiem seifiem – tas ir bankas pakalpojums, taču šajos seifos uzglabātās lietas nav saistītas ar bankas bilanci. Līdz ar to tas neatspoguļojas bankas maksātspējā vai stabilitātē, jo klients var seifā glabāt jebko, ko grib pasargāt – gan materiālas lietas, gan pavisam nevērtīgas, bet viņam, piemēram, morāli svarīgas lietas,» skaidroja FKTK pārstāve Agnese Līcīte.

Latvijas «PrivatBank» lielākais akcionārs ir Ukrainas «PrivatBank», kurai pieder 46,5% no Latvijas «PrivatBank» akcijām. 2016. gada decembrī Ukrainas valdība nacionalizēja Ukrainas «PrivatBank», un par tās īpašnieku kļuva Ukrainas valsts. Citiem akcionāriem pieder mazāk nekā 10% Latvijas «PrivatBank» akciju. Starp mazākuma akcionāriem ir arī Igors Kolomoiskis, kuram pieder 8,38% no bankas balsstiesīgā pamatkapitāla.

«Firmas.lv» datubāzē pieejamais auditētais 2016. gada finanšu pārskats liecina, ka Latvijas AS «PrivatBank» peļņa 2016. gadā bija 3,001 miljons eiro, kas ir sešas reizes vairāk nekā 2015. gadā nopelnītie 493 220 eiro.

«PrivatBank» operatīvā peļņa 2016. gadā bija 8,983 miljoni eiro. Starpība starp operatīvo peļņu un peļņu ir saistīta ar uzkrājumiem – izveidotajiem un norakstītajiem, skaidrots bankas vadības ziņojumā.

Koncerns 2016. gadā izveidoja uzkrājumus 7,675 miljonu eiro apmērā. Koncerna peļņa pērn bija 3,195 miljoni eiro.

Latvijas Komercbanku asociācijas apkopotā informācija liecina, ka 2016. gada beigās «PrivatBank» bija pēc aktīviem 14. lielākā banka Latvijā.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē