Akcijā "Latviešu valoda man ir..." piedalījušies vairāk nekā 900 dalībnieku

Latviešu valodas aģentūras (LVA) rīkotajā akcijā "Latviešu valoda man ir..." piedalījušies vairāk nekā 900 dalībnieku, aģentūru LETA informēja LVA projektu koordinatore Ieva Mūrniece.

Kā "Bauskas Dzīve" informējusi jau iepriekš, LVA šo akcija rīkoja, sagaidot Valsts valodas dienu, kas šogad un turpmāk pēc Valsts prezidenta Egila Levita ierosinājuma svinama 15.oktobrī. Šis datums nav izvēlēts nejauši - 1998.gada 15.oktobrī Satversmes 4.pantā tika nostiprināta valsts konstitucionālā vērtība: "Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda.", atgādināja LVA pārstāve.

Lai vairāk uzzinātu par valodas vēsturi un valsts valodas statusa piešķiršanu latviešu valodai, LVA aicina noskatīties izziņas video, kas būs pieejams LVA vietnē "valoda.lv".

Akcijā "Latviešu valoda man ir..." cilvēki no Latvijas un arī ASV, Austrālijas, Francijas, Grieķijas, Īrijas, Jaunzēlandes iesniedza savus vēstījumus, kas ir tikpat dažādi kā valodas runātāji. Vēstījumu saturs ir mīļuma un emociju pilns, tie ir arī racionāli, reizēm pat kritiski un lakoniski stāsti, akcijas dalībnieku pausto raksturoja Mūrniece.

"Tomēr kopvēstījums ir viens - latviešu valoda vieno. Vieno tos, kas latviešu valodu lieto ikdienā, kas valodu vēl mācās, un tos, kuriem latviešu valoda, ārzemēs dzīvojot, ir kā patvērums un reizēm vienīgā saite ar Latviju. To apliecina atbildēs viens no biežāk lietotajiem vārdiem "mājas": latviešu valoda ir mūsu kopīgās mājas," teica LVA pārstāve.

Visas akcijā iesniegtās atbildes iespējams lasīt vietnē "vards.valoda.lv", kur atrodamas arī Latvijas Valsts prezidenta Levita, izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces (JKP) un LVA direktora Jāņa Valdmaņa pārdomas par valsts valodas nozīmi sabiedrībā.

Iesūtītos valodas vērtību stāstus LVA apkopos līdz 18.novembrim, Latvijas Republikas dzimšanas dienai.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē