Anticiklona ietekmē aprīļa vidū pastiprināsies sausums

Šīs nedēļas otrajā pusē un nākamnedēļ anticiklona ietekmē Latvijā tikpat kā nebūs nokrišņu, prognozē sinoptiķi. Līdz ar to pastiprināsies sausums, kas pagājušajā gadā skāra visu Latviju, bet šā gada pirmajos trijos mēnešos, pateicoties nokrišņiem, bija mazinājies. Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem pērnais gads valstī bija sausākais kopš 1924.gada, kad Latvijas teritorijā sāka darboties vienots meteoroloģisko novērojumu tīkls.

Ja arī aprīļa nogalē nebūs lielu nokrišņu, šis mēnesis kļūs par vienu no sausākajiem aprīļiem valsts vēsturē.

Augsnes izžūšanu šomēnes veicinās ne tikai nokrišņu tūkums, bet arī gaidāmais zemais gaisa mitrums un lielais saules spīdēšanas ilgums.

Kavējoties veģetācijas attīstībai, šopavasar ilgāk var turpināties kūlas ugunsgrēki, kā arī gaidāms arvien lielāks meža un purva ugunsgrēku skaits.

Tuvākajās dienās pakāpeniski samazināsies mākoņu daudzums, gaidāms mērens ziemeļu un ziemeļaustrumu vējš.

Izklīstot mākoņiem, gaisa temperatūra nakts stundās straujāk pazemināsies, savukārt dienas laikā straujāk paaugstināsies.

Naktīs lielā valsts daļā termometra stabiņš noslīdēs zem nulles, bet nav gaidāms par septiņiem grādiem lielāks sals. Maksimālā gaisa temperatūra nākamnedēļ var sasniegt +15 un nedaudz vairāk grādu.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē