Apsver iespēju jau tuvākajās nedēļās ļaut jebkuram interesentam «dzīvajā rindā» tikt pie vakcīnas pret Covid-19 1

Tiek apsvērta iespēja jau tuvākajās nedēļās ļaut jebkuram interesentam stāvēt "dzīvajā rindā" pēc vakcīnas pret Covid-19, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča.

Viņa sacīja, ka patlaban tiek apkopoti dati par vakcīnu devu atlikumiem potēšanas vietās, lai pieņemtu lēmumu par to, vai gaidāmajā nedēļas nogalē atvērt masu vakcinācijas centrus Rīgā un reģionos. Par to sīkāka informācija varētu tikt sniegta šīs dienas gaitā.

Savukārt, vaicāta, vai jau tuvākajā laikā varētu dot iespēju "dzīvajā rindā" pēc potes stāvēt arī personām, kas nav nevienā prioritāri vakcinējamajā grupā, Juhņēviča atbildēja, ka "mēs esam ļoti tuvu šim brīdim".

"Mēs saprotam, ka prioritārās grupas ir aktuālas, kamēr ir vakcīnu nepietiekamība. Tajā brīdī, kad mums būs pietiekams vakcīnu apjoms, prioritāro grupu nozīmība arī mazināsies. (..) Mēs arī apsveram domu, ka ieviesīsim "dzīvās rindas" bez prioritārajām grupām un bez iepriekšēja pieraksta, tieši tādas "dzīvās rindas", kādas mēs varam redzēt no pasaules pieredzes, kad cilvēki vienkārši nāk uz vakcinācijas centru un tad attiecīgi stāv rindā, lai saņemtu savu vakcīnu," klāstīja Vakcinācijas projekta biroja vadītāja.

Lūgta precizēt, aptuveni kad prioritārajās grupās neesošie cilvēki varētu sagaidīt iespēju stāties pēc potes "dzīvajā rindā", Juhņēviča atbildēja, ka tas varētu notikt tuvākajās nedēļās. Šādas aplēses esot izdarāmas, balstoties uz plānotajām vakcīnu devu piegādēm.

Kā ziņots, pēdējā laikā publiskajā telpā plaši tiek apspriesta iespēja pie potes pret Covid-19 iespējami drīzāk tikt jebkuram iedzīvotājam, kurš to vēlas.

Ņemot vērā, ka ir jāsabalansē taisnīgums ar raitu vakcināciju pret Covid-19, otrdien valdība veica grozījumus normatīvajos aktos, paredzot iespēju vakcinācijas centros potēt arī ārpus atvērtajām prioritārajām grupām esošos iedzīvotājus, ja vakcīnu daudzums un centru kapacitāte to atļauj, žurnālistiem pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Vienlaikus, pēc Pavļuta sacītā, šādas iespējas izmatošana notiktu gadījumā, ja tas neapdraudētu šobrīd atvērto prioritāro iespēju saņemt vakcīnu.

"Tagad mums ir regulējums, kas dod tiesības iziet ārpus prioritāro grupu robežām," skaidroja ministrs.

Konkrētas metodes, kad var vakcinēt jebkuru, šajos grozījumos nav atrunātas, taču Pavļuts pieļauj, ka brīdī, kad Latvijā būs vairāk vakcīnu, ja būtu problēmas ar pieprasījumu no jau atvērtajām prioritārajām grupām, varētu izmantot vakcinācijas centrus, līdzīgi kā iepriekšējā nedēļas nogalē, lai pēc brīvās rindas principa neizvakcinētās flakona devas piešķirtu ārpus prioritārajām grupām esošajiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolnieciņš no svētbirzs

Kovid-19 (covid-19) vīruss ir paņēmis ķīlniekos visu pasauli. Arī Latvija nav izņēmums. Cilvēce atrodas jaunu un nebijušu izaicinājumu priekšā. Negantais SARS-CoV-2 vīruss ir pārņēmis visu zemeslodi. Latvijas Republikā šī sērga ienāca 2020. gada 13. martā. Šī sērga bija pēkšņa un nelūgta kā salna Jāņu dienas priekšvakarā. Šis jaunais koronavīrusa paveids pārsteidza gan mūsu valdību, gan mūsu sabiedrību nesagatavotu. Neviens šo nelaimi nebija gaidījis. Daudziem, uzzinot par kovid-19 (covid-19) ekspansiju, sākās panika. Latvijas Republikas valdībai diezgan lielā steigā nācās pieņemt smagus, sāpīgus un sarežģītus lēmumus. Ministru kabinetam (premjerministra Artura Krišjāņa Kariņa vadībā) un 13. Saeimai (Saeimas Prezidija - Ināras Mūrnieces, Marijas Golubevas, Andreja Klementjeva, Dagmāras Beitneres-Le Gallas, Ineses Lībiņas-Egneres – vadībā), darbojoties krīzes apstākļos, nācās lemt par sabiedrības drošības un veselības aizsardzību. Dažiem no mums valdības lēmumi var šķist muļķīgi un neloģiski. Dažiem no mums valdības lēmumi var šķist absurdi, tomēr mums ir jāatceras, ka mūsu valdība darbojas visu Latvijas Republikas iedzīvotāju interesēs. Gan 13. Saeimas deputāti, gan Ministru kabinets (Artura Krišjāņa Kariņa, Arta Pabrika, Jāņa Bordāna, Edgara Rinkēviča, Jāņa Vitenberga, Jāņa Reina, Sanda Ģirģena, Ilgas Šuplinskas, Naura Puntuļa, Ramonas Petravičas, Tāļa Linkaita, Daniela Pavļuta, Kaspara Gerharda, Artūra Toma Pleša sastāvā) rūpējas par mūsu drošību, veselību un labklājību. Valdība cenšas izdarīt visu iespējamo, kas vien ir tās spēkos, lai izglābtu Latvijas valsti un latviešu tautu no kovid-19 (covid-19) dzelžainajām skavām. Par nelaimi, daudzi mani tautieši ir zaudējuši ticību mūsu valdībai. Taču bez ticības mūsu valsts un tauta ir vāja. Stiprināsim Latvijas valstiskumu caur ticību sentēvu Dieviem. Spēcināsim mūsu valdību caur lūgšanām Latvju Dieviem. Aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautu šajā pandēmijas laikā. Lūgsim Latvju Dievu svētību gan sev, gan savai valstij. Lai Latvju Dievi mūs svētī!
Mīlestību un iecietību mums visiem vēlot, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss # SARS-CoV-2 #valdība #MinistruKabinets #13.Saeima #drošība #patriotisms #Tēvzeme #Latvija #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pacietība #veselība #drosme #Skolnieciņš #svētbirzs

pirms 2 mēnešiem, 2021.04.16 15:46

Latvijā un pasaulē