Aptauja: Latvijā 37,5% iedzīvotāju Līgo svētkiem plāno tērēt no 21 līdz 40 eiro 2

Latvijā 37,5% aptaujāto iedzīvotāju Līgo svētkiem plāno tērēt no 21 līdz 40 eiro, liecina mazumtirgotāja "Maxima Latvija" aptauja. Vairāk nekā 61 eiro iecerējuši atvēlēt 27,5% aptaujāto, salīdzinot ar 17% aptaujāto 2018.gadā.

Vienlaikus šogad no 24% uz 18% sarucis to respondentu skaits, kas Līgo svētkiem plāno tērēt no 41 līdz 60 eiro, bet vismazāk aptaujāto vidū ir to, kas svētkiem domā atvēlēt līdz 20 eiro - 17% respondentu.

Aptaujā noskaidrots, ka izmaiņas vērojamas arī izvēlēto svētku ēdienu sortimentā. Šogad vairāk respondentu norādīja, ka svētkiem plāno iegādāties zivju ēdienus, salātus un svētkiem tradicionālo sieru, bet mazāk plāno pirkt tādus ēdienus kā šašliku un gaļas ēdienus, marinētas uzkodas, kā arī saldumus.

Savukārt svaigu augļu un dārzeņu pieprasījums palicis tikpat augsts kā pērn. Pieprasītāko dzērienu klāsts palicis teju nemainīgs - pirmajā vietā ierindojas alus, kam seko kvass, ūdens, sulas un citi bezalkoholiskie atspirdzinošie dzērieni.

Kā liecina aptaujas dati, šogad nostiprinās tradīcija Līgo svētkus svinēt ārpus pilsētas, izvairoties no publiskiem pasākumiem. Populārākās svētku svinēšanas vietas ir savas, draugu vai radinieku lauku mājas (68,5%), kā arī atpūtas vietas dabā un kempingi (13%). Telpās jeb mājās pie televizora svētkus plāno pavadīt 6% aptaujāto, publiskos svētkos Rīgā 4%, kādā no Latvijas zaļumballēm 2%, bet 1,5% svētkos strādās un 1% svētkus nesvinēs. Nepilni 4% norādījuši, ka svētkus svinēs ārpus Latvijas vai citviet.

"Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule atzīmēja, ka pēdējo gadu laikā iedzīvotāju iepirkšanās paradumi mainās gan ikdienā, gan svētku dienās. "Pieaug ne tikai cilvēku iespēja pirkumiem atvēlēt vairāk līdzekļus, bet arī vēlme tos veikt pārdomātāk. Ja vēl pērn trešdaļa aptaujāto visus pirkumus plānoja veikt dienu pirms svētkiem, tad tagad redzam tendenci pirkumus plānot un veikt savlaicīgāk," teica Dupate-Ugule.

Viņa piebilda, ka pieaug to aptaujāto skaits, kas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, preces svētkiem grib sagādāt jau iepriekšējā nedēļas nogalē (6%), dažas dienas pirms svētkiem (57%) vai plāno tās iegādāties internetā, bet mazāk paliek to, kuri iepirkšanos plāno dienu pirms (21%) un pašā svētku dienā (11%).

Līgo svētku svinēšanas paradumu aptauja norisinājās "Maxima Latvija" mājaslapā laika posmā no 11. līdz 18.jūnijam.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē