Aptauja: Latvijā Baltā galdauta svētkus šogad plāno svinēt 25% iedzīvotāju

Šogad Latvijā Baltā galdauta svētkus plāno svinēt 25% iedzīvotāju, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" aprīļa nogalē veiktā aptauja.

Kā norāda aptaujas veicēji, kaut arī Baltā galdauta svētki ir tikai nesen parādījies veids, kā 4.maijā atzīmēt Latvijas otro dzimšanas dienu, arvien vairāk cilvēku sākuši tos svinēt. Ja pirms gada Baltā galdauta svētkus plānoja atzīmēt 15% Latvijas iedzīvotāju, šogad tādu ir jau 25%.

Aptaujā secināts, ka Baltā galdauta svētki plašāk izplatīti latviešu ģimenēs - šos svētkus plāno svinēt caurmērā katrā trešajā ģimenē ar latviešu sarunvalodu, bet krietni retāk jeb katrā astotajā ģimenē ar citu sarunvalodu.

Vienlaikus Baltā galdauta svētku popularitāte augstāka ir Pierīgā un Zemgalē. Šajos reģionos ir arī lielāks latviski runājošo ģimeņu īpatsvars, tāpēc tas var ietekmēt šo svētku svinēšanas ieradumu augstāku izplatību šajos reģionos, norāda aptaujas veicēji.

Savukārt ieradumi, kā Latvijas iedzīvotāji plāno svinēt Baltā galdauta svētkus, ir saglabājušies aptuveni tādi paši kā pirms gada. Aptuveni puse jeb 49% potenciālo Baltā galdauta svētku svinētāju tos atzīmēs mājās ģimenes vai draugu lokā. Vairāk nekā trešā daļa svinētāju jeb 37% apmeklēs Baltā galdauta svētkiem veltītos publiskos pasākumus. Nedaudz mazāk nekā trešā daļa jeb 31% svinētāju gatavos īpašu maltīti un uz galda klās baltu galdautu. Piektā daļa jeb 19% Baltā galdauta svētkus svinēs pie dabas ģimenes vai draugu lokā. Tikmēr desmitā daļa jeb 11% Baltā galdauta svētku atzīmētāju šos svētkus izmantos kā brīvdienu un vienkārši atpūtīsies.

Vienlaikus aptaujā secināts, ka Baltā galdauta svētkiem veltītos publiskos pasākumus vairāk gatavi apmeklēt ir ārpus Rīgas dzīvojošie citu pilsētu un lauku iedzīvotāji, kamēr rīdzinieki biežāk ir noskaņoti šos svētkus izbaudīt kā vienkāršu brīvdienu.

Aptauja tika veikta no 24. līdz 26.aprīlim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 805 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē