Aptauja: Šogad 37% Latvijas iedzīvotāju Līgo svētkus atzīmēs savās vai draugu lauku mājās

Šogad 37% Latvijas iedzīvotāju Līgo svētkus atzīmēs savās vai draugu lauku mājās, kas ir par četriem procentpunktiem vairāk nekā gadu iepriekš, liecina interneta izpētes un tehnoloģiju uzņēmuma "Gemius" veiktā aptauja.

Vienlaikus būtiski samazinājies to aptaujāto skaits, kas izvēlējušies Līgo svētkus atzīmēt pie dabas - pērn šādu variantu atzīmēja 22% aptaujāto, taču šogad šādu iespēju apsver 14% no visiem aptaujātajiem.

Tajā pašā laikā par diviem procentpunktiem pieaudzis to Latvijas iedzīvotāju skaits, kas Līgo svētkos plāno apmeklēt kādu no publiski organizētajiem pasākumiem pilsētā, sasniedzot 6%. Līdzīgi pieaudzis arī to aptaujāto skaits, kuri nolēmuši svētkus atzīmēt dzīvokļos (8%), kā arī to respondentu skaits, kuri svētkus nolēmuši nesvinēt vispār (14%).

Pēc aptaujas datiem, sarucis respondentu skaits, kuri darba grafika dēļ nolēmuši neatzīmēt Līgo svētkus. Ja pērn mazliet vairāk nekā 12% aptaujāto atzīmēja, ka svētkus izvēlējušies nesvinēt darba grafika dēļ, tad šogad to atzīmēja nedaudz mazāk par 1% respondentu.

Savukārt par četriem procentpunktiem krities to respondentu skaits, kuri vēl joprojām nav izlēmuši, kur svinēs Līgo (10%).

"Gemius" aptauja veikta šogad 21.jūnijā, un tajā piedalījās 3564 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē