Aptauja: Vairāk nekā pusei Baltijas uzņēmumu neizdodas piesaistīt jaunus darbiniekus

Kvalificētu speciālistu trūkums un mazais kandidātu skaits, kas piesakās uz brīvajām vakancēm, vairāk nekā pusei jeb 56% Baltijas mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) rada grūtības piesaistīt jaunus darbiniekus, liecina "Luminor" bankas veiktā Baltijas MVU aptauja.

Darbinieku trūkumu ar atbilstošu pieredzi un prasmēm par būtisku problēmu atzīst 42% Latvijas, 45% Igaunijas un 35% Lietuvas MVU.

Daļa MVU pārstāvju norāda, ka ļoti bieži iespējamos kandidātus neinteresē piedāvātās vakances. Tā uzskata 13% aptaujāto uzņēmumu Latvijā, 15% - Igaunijā un 18% - Lietuvā.

Tikai aptuveni piektā daļa Baltijas MVU nesaskaras ar darbinieku piesaistes problēmu.

Gandrīz 70% uzņēmumu norāda, ka šogad darbinieki pilnīgi vai vismaz daļēji ir strādājuši attālināti. Latvijā 16% aptaujāto atzīst, ka darbs noticis tikai attālināti, bet 52%, ka darbinieki strādājuši gan birojā, gan no mājām.

Tikai ceturtdaļa Latvijas un Igaunijas uzņēmumu (25%) un piektdaļa Lietuvas uzņēmēju (20%) atzīst, ka darbinieki turpinājuši darbu birojos.

Aptauja ir veikta šā gada septembrī sadarbībā ar pētījumu centru "Norstat", aptaujājot 750 Baltijas MVU vadītājus vai finanšu direktorus.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē