Ar augustu Covid-19 testus pasākumu apmeklēšanai un dažādu pakalpojumu saņemšanai iespējams veikt tikai par maksu 13

Noslēdzoties Ministru kabineta noteiktajam pārejas periodam, 1.augustā stājās spēkā izmaiņas pieaugušo Covid-19 laboratoriskajā testēšanā, paredzot, ka turpmāk testēšanu pasākumu apmeklēšanai un dažādu pakalpojumu saņemšanai varēs veikt tikai par maksu, aģentūru LETA informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Samaksa par laboratorisko testu jāveic atbilstoši laboratorijas maksas pakalpojumu cenrādim.

Savukārt Covid-19 simptomu gadījumā epidemioloģiskajai izmeklēšanai laboratorisko testēšanu tāpat kā līdz šim apmaksās no valsts budžeta līdzekļiem. Ārpus ģimenes ārsta darba laika pacienti ar Covid-19 infekcijai raksturīgiem simptomiem to varēs veikt bez ārsta nosūtījuma, taču tādā gadījumā nebūs iespēja ģenerēt sertifikātu.

NVD vērš uzmanību, ka turpmāk šādos gadījumos pēc testēšanas nevarēs izveidot digitālo Covid-19 sertifikātu un iedzīvotājs saņems tikai laboratorijas izrakstu par rezultātu, lai nepieciešamības gadījumā tiktu nodrošināta ģimenes ārsta uzraudzība vai ārstēšana.

Digitālā Covid-19 sertifikāta izveide un izmantošana būs iespējama, ja iedzīvotājs ir vakcinējies pret Covid-19, pārslimojis Covid-19 vai veicis maksas laboratorisko testēšanu.

Digitālais Covid-19 sertifikāts būs izveidojams arī gadījumā, ja iedzīvotājs bez Covid-19 simptomiem ir veicis maksas laboratorisko testēšanu ar mērķi doties ceļojumā ārpus Latvijas robežām.

Bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem, Covid-19 laboratorisko testēšanu pasākumu apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai no valsts budžeta līdzekļiem apmaksās līdz šī gada 1.septembrim.

Jau ziņots, ka no 10.jūnija līdz 1.augustam Ministru kabinets bija noteicis pārejas periodu, kura laikā laboratoriskie testi pasākumu apmeklēšanai, pakalpojumu saņemšanai u.c. gadījumos, lai izveidotu Covid-19 laboratoriskās testēšanas sertifikātu, tika apmaksāti no valsts budžeta līdzekļiem. Pārejas periods tika noteikts ar mērķi nodrošināt iedzīvotājiem iespēju veikt pilnu vakcināciju pret Covid-19 un turpmāk izmantot savu vakcinācijas sertifikātu.

Vienlaikus NVD atgādina, ka Covid-19 tests nav alternatīva vakcinācijai. Arī testēts cilvēks jebkurā brīdī var kļūt infekciozs un radīt inficēšanās risku apkārtējiem. Ja satiekas vakcinēti vai pārslimojuši cilvēki un nevakcinēti cilvēki, pastāv lielāka iespēja vīrusa pārnešanai un cirkulācijai, nekā gadījumā, ja satiekas tikai vakcinēti un pārslimojuši cilvēki. Turklāt vakcinēts cilvēks ir pasargāts no saslimšanas ar Covid-19 ilgākā laika periodā, savukārt testēts cilvēks var apliecināt savu statusu tikai konkrētajā brīdī.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

ped

stulbie nevakcinetie pedagogi lai iet par maksu un parbaudas, stulbums konkrets. lai maksa par stulbumu.

pirms mēneša, 2021.08.01 23:57

so

"Stulbie" arī tevi mācījuši savā laikā, ja jau ar tādām kļūdām raksti. Skumji... :(

pirms mēneša, 2021.08.02 06:34

murmiks

Laikam vienīgais, pagaidām jēdzīgais pašreizējās valdības lēmums.

pirms mēneša, 2021.08.02 00:03

elmars

Protams! Līdz ar to arī saucamā pandēmija būs beigusies! :D
Nav testu - nav ciparu!:)

pirms mēneša, 2021.08.02 07:34

Zinu

Zilie un lezbes nopraidos un ciparus izdomās kādus vajag vajag.Ne par velti Pļuputs teica kad rudenī seniorus pļaus . . . . .

pirms mēneša, 2021.08.02 08:16

Uve

elmar, cipari paliks, jo ir daudzi, kam testi ir obligāta lieta priekš strādāšanas, tāpēc arī tie testi stabili zem pāris tūkstošiem dienā nekad nav nokrituši.
Bet kopumā solis pareizs, ja gribi kaut kur iet un negribi vakcinēties, tad maksā par testu.

pirms mēneša, 2021.08.02 10:54

antivaxeris

... jeb kā tur šādus apsaukā: NEGRIBU švakcinēties ar šīm eksperimentālām vakcīnām! Un arī bez testiem līdz šim esmu izdzīvojis. Kas iedzīvotājiem galvās darās? :(

pirms mēneša, 2021.08.02 11:15

antivakserim

Nesauc nu -hop, pirms neesi pārlēcis. Covid vēl būs labu laiku, tas, ka vēl neesi saslimis, gan negarantē, ka tas nevar notikt jau kuru katru dienu.Viss jau iet kā pa rotācijas apli, šodien vēl nebija, bet rīt jau var būt klāt, ne velti tautas paruna saka- lielība naudu nemaksā un - sargies pats, tad arī Dievs tevi sargās, jo nav jau tev bruņas, bet esi parast mirstīgais, un visu jau parādīs laiks un laiks arī visu noliks savās vietās.

pirms mēneša, 2021.08.04 11:40

INGA

ANTIVAXSERI,nu ļoti labi,ka tu esi izdzīvojis,bet daudziem tā,diemžēl,nav paveicies.Un cik daudzi ir smagi,vidēji smagi slimnīcās cīnījušies par savām dzīvībām,un tie gan tā nerunā,viņi vairs nekad nevēlas atgriezties tajā murgā.Tā kā katram savs.Nevakcinējies,viss tavās rokās,bet nerunā muļķības.

pirms mēneša, 2021.08.02 16:49

es

stulba esi tu,noteikti sabliezusies jau.Rudenī redzēsi augļus

pirms mēneša, 2021.08.03 21:00

bobriks

vajag rubaku uztaisit,vakcinetie pret nevakcinetajiem,ja jau reiz ta grib sanaidot,uzzvaretajus apbalvo ar liksanu miera!

pirms mēneša, 2021.08.04 12:31

es

Arī vakcinētie var slimību pārnēsāt un saslimt, tad kāpēc man nevakcinētajai/neizslimojušajai būtu jāvakcinējas!? Tikai tāpēc, lai neslimotu smagākā formā....bet kāpēc jūs uzskatat, ka vispār slimošu un vēl smagi?

pirms mēneša, 2021.08.09 16:02

Latvijā un pasaulē