Arī sākumskolās mācības no pirmdienas notiks attālināti 6

Nākamnedēļ atsāksies mācības sākumskolās, taču vismaz līdz 7.februārim mācību process notiks attālināti, otrdien ierakstā "Twitter" paziņoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Jau pašlaik attālināti mācās skolēni no 5.klases, profesionālo skolu audzēkņi un studenti augstskolās. Sākotnēji bija iecerēts, ka jaunāko klašu skolēni mācībās varētu atgriezties klātienē, tāpēc viņiem par trim nedēļām tika pagarināts ziemas brīvlaiks, tomēr pirms mācību atsākšanas lēmums ticis mainīts.

Šuplinska tagad skaidro, ka mācību process tomēr notiks attālināti, gaidot Covid-19 epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos valstī.

No 4.janvāra attālināti mācīties atsāka 7.- 12.klašu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, bet speciālo izglītības iestāžu skolēni mācības organizē klātienē.

Nodarbības profesionālajā un augstākajā izglītībā, interešu izglītība, visa veida kursi un profesionālā pilnveide, amatieru mēģinājumi jau notiek attālināti.

Klātienē līdz šim bija ļauts īstenot tikai klīnisko praksi rezidentūrā un praktiskās nodarbības sestā studiju gada medicīnas studentiem.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) preses konferencē pēc valdības sēdes, vaicāts, vai paredzētas izmaiņas attiecībā uz augstākminēto izņēmumu rezidentiem un praktiskajām nodarbībām sestā kursa medicīnas studentiem sacīja, ka "otrdien Ministru kabinets lēma nemainīt neko no iepriekš lemtā". Arī Izglītības un zinātnes ministrijā aģentūrai LETA apliecināja, ka izmaiņas šai normā nav pieņemtas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Novēlots un nepareizs lēmums

Kāda tad bija jēga gaidīt tik ilgi un nolemt,ka tāpat jāmācās attālināti? Tagad būs jūnijā jāmācās.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.19 19:14

Pilnigs cau

Tiesi ta, jau 2 ned butu attalinati macijusies. A tagad vasara.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.19 19:24

kasis

Valdibas plans ir vispar pariet uz attalinato apmacibu,lenam vinji pieradina pie taa.Butu es Bauskas mers,es cinitos par musu berniem,jo cilveki neapzinas pie kadam sekam var novest attalinata apmaciba.Mes tagad neapzinati nododam savus bernus un mazbernus.Mums vel ir laiks visiem cinities kopa pret so visu,bet uzsveru,ka VISIEM.Tapec piedavaju Jums vecaki pievienoties draugos domu grupa Skolenu vecaki Bauska un domat ko varam darit musu bernu laba.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.20 11:32

0-0

Labprāt pievienotos kādai vecāku grupai, bet vairs nelietoju draugiem.lv.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.21 11:26

Visa

Taču nāk un iet visādi vīrusi un kaites, ka arī šitais aizmirsīsies un varēs atkal mācīties. Labi ka nav jādodas bēgļu gaitās un pat tad arī ļaudis mācījās un domāja ko priecīgu lai iekšēji saglabātu mieru. Nu būs jāraksta kas datorā, kas no tā, uz krīta tāfelēm arī vairs neraksta. Tie sīki telefonu ekrāni jauc prātus, ne jau saprātīga datora izmantošana un tā iespēju apzināšana.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.21 13:40

kasim

tādas grupas labāk facebook veidot, jo draugos no tagadējo sākumskolēnu vecāku paaudzes retais vairs ir. Jaunieši draugiem.lv par pensionāru portālu sauc.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.21 14:37

Latvijā un pasaulē