Atkušņa laikā vietējās nozīmes autoceļi var būt īpaši slideni 2

Brīvdienās gaidāmā atkušņa laikā īpaši slideni kļūs ceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu - tie ir grants seguma ceļi, pārsvarā vietējās nozīmes, aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas Valsts ceļi".

Kūstošā piebrauktā sniega kārta kļūst ļoti slidena, sala laikā kaisīto smilti no ceļa noskalo kūstošais sniegs vai lietus. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, piebraukto sniega kārtu uz grants autoceļiem rievo, taču, kūstot sniegam, izkūst arī rievas. Savukārt naktī un rīta stundās, kad temperatūra noslīd zem nulles, izkusušais sniegs atkal sasalst un veidojas apledojums. 

"Latvijas Valsts ceļi" aicina autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem, braucot pa vietējās nozīmes autoceļiem izvēlēties ceļa seguma stāvoklim atbilstošu, drošu braukšanas ātrumu, ieturēt lielāku distanci līdz priekšējam automobilim, kā arī neveikt straujus manevrus, lai izvairītos no iespējamajiem negadījumiem. 

Grants autoceļi ziemā netiek kaisīti ar sāli, tie tiek uzturēti ar sniega kārtu, norādīja "Latvijas Valsts ceļi". Uzturētāji arī veic grants ceļu apstrādi ar pretslīdes materiāliem satiksmei bīstamākajos posmos, kā arī veic rievu izveidi apledojumā. Virsmas rievošanu var veikt uz grants autoceļiem ar vismaz piecu centimetru sniega vai apledojuma biezumu.

"Latvijas Valsts ceļi" aicina informēt par slideniem ceļu posmiem, kā arī citiem sarežģījumiem, kas rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz "Latvijas Valsts ceļu" diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē