Attālinātas mācības atsākas 7.-12.klašu skolēniem 3

Šodien 7.-12.klašu skolēniem visā Latvijā atsākas mācības, tām notiekot attālināti.

Pērnā gada nogalē valdība lēma, ka 1.-6.klašu skolēniem ziemas brīvlaiks tiek pagarināts par vienu nedēļu, proti, līdz 8.janvārim, savukārt 7.-12.klašu skolēni attālinātajās mācībās atgriezīsies šodien.

Izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP) iepriekš atzīmēja, ka pašlaik vēl nav lemts, vai šī papildu brīvlaika nedēļa pirmo sešu klašu audzēkņiem būs jāatstrādā vasarā.

Tāpat iepriekš valdība lēmusi, ka no šodienas skolās mācību procesa laikā un ārpus tā sejas maskas būs jānēsā visiem - gan skolēniem, gan skolotājiem. Saglabājas arī līdzšinējais noteikums par trīs kvadrātmetru platības nodrošināšanu skolā vienam skolēnam.

Šuplinska iepriekš teica, ka, ja janvārī pozitīvo Covid-19 gadījumu īpatsvars būs 4-5% no testēto skaita, tad valdība varētu lemt par atvieglojumiem mācību procesā un 9. un 12.klašu mācīšanu klātienē.

Pēc politiķes vārdiem, ja janvāra sākumā vai vidū būs uzlabojusies kopējā saslimstības statistika, skolas varēs atgriezties pie A un B modeļa realizācijas, atkarībā no skolas infrastruktūras. Arī pagaidām spēkā esošā prasība par nepieciešamību nodrošināt trīs kvadrātmetrus katram skolēnam būs spēkā atkarībā no Covid-19 statistikas janvārī, iepriekš teica ministre.

Vienlaikus izglītības ministre toreiz norādīja, ka, ja pozitīvo gadījumu īpatsvars būs 4-5% robežās, arī 7.-12.klases varētu pāriet vismaz uz B mācību modeli.

Kā vēstīts, Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 11.janvārim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

kasis

Izskatas ka lenam tiek pariets uz attalinato apmacibu.Bet tikai nesaprot kadas sekas tas atstas uz musu berniem(aptaukosanas,psihes problemas,mazkustigums,daudziem redze tiks sabojata un parejas problemas,kuras bus no ilgas sedesanas pie datora),Te var runat par kriminalatbildibu pret visiem,kas atbalsta so ideju.Tiek apdraudeta musu bernu veseliba.

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.04 09:47

Pele

Nu jau gan! Vai tad pastaigas, vingrošana un fizisks darbs mājsaimniecībā arī atcelts? Ja netusē ar draugiem, katru dienu var kaut visam miestam piecreiz apkārt apskriet.
Jādomā, ka bez attālinātās apmācības bērni nesēž pie gadžetiem!

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.04 13:09

nezinītis

Lauku bērnudarzi,kuri ir pie skolām,arī mācās attalināti.Bērnu nav,pedagogi un aukles sēž un šūpo kājas.Algu protams saņem pilnā apmērā.

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.06 08:50

Latvijā un pasaulē