Baznīcu naktī Latvijā varēs apmeklēt ap 150 dievnamus 1

Šovakar Baznīcu naktī Latvijā varēs apmeklēt ap 150 dievnamus, kuri aicinās tuvāk un personīgāk iepazīt tajos glabāto skaistumu,  informēja pasākuma organizatoru pārstāve Līga Graznoviča.

"Baznīcu nakts notiks ne vairs no Liepājas līdz Viļakai, kā iepriekšējos gadus, bet gan no Dublinas līdz Viļakai, jo piedalīsies arī Īrijas latviešu Sv. Pētera luterāņu draudze Dublinā," norāda organizētāji.

Baznīcu nakts programmā iekļauti daudzveidīgi koncerti, radoši rotaļīgas nodarbes bērniem, diskusijas un līdzās "garīgai barībai" būs baudāmi arī dažādi garšīgi labumi. Tāpat pasākuma dalībnieki varēs piedalīties lūgšanās, pavadīt laiku garīgā apcerē un apmeklēt dievkalpojumu.

Jau vairākus gadus Baznīcu naktī visos dievnamos vienā laikā plkst.21 notiek kopīga Tēvreizes "Mūsu Tēvs debesīs" lūgšana. Tai šogad pievienosies arī Dublinas Sv. Pētera latviešu draudze plkst.19 pēc Īrijas laika.

No Baznīcu nakts diskusijām un sarunām pasākuma rīkotāji akcentē Rīgas vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā paredzēto diskusija "Pilsēta. Vide. Cilvēks. Baznīca", bet uz jautājumu "Kas ir baznīca?" centrā "Kairos" atbildes meklēs arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, mācītājs Edgars Mažis un Latvijas jezuīti.

Baznīcu nakti kopīgi rīko Latvijas kristīgo konfesiju draudzes.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē