Bergmani apstiprina aizsardzības ministra amatā 1

Saeima šodien aizsardzības ministra amatā apstiprināja līdzšinējo Saeimas deputātu Raimondu Bergmani (ZZS). Par Bergmaņa apstiprināšanu amatā nobalsoja 50 deputāti, pret - pieci, bet atturējās septiņi deputāti.

Par Bergmani balsoja 50 partijas "Vienotība", nacionālās apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un Zaļo un zemnieku savienības deputāti, pret bija pieci partijas "No sirds Latvijai" parlamentārieši un atturējās septiņi Latvijas Reģionu apvienības deputāti. Balsojumā nepiedalījās partijas "Saskaņa" deputāti, parlamentārietis Kārlis Šadurskis (V), kā arī pats Bergmanis.

Pirms balsojuma Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) aicināja atbalstīt Bergmaņa kandidatūru, ņemot vērā Bergmaņa pieredzi un izpratni par Latvijas kā NATO dalībvalsts aizsardzības sistēmu. Premjerministre arī atsaucās gan uz pašlaik Bergmaņa ieņemtajiem politiskajiem amatiem, kas ir saistīti ar aizsardzības nozari, gan arī uz viņa iegūto izglītību.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) izvirzīja Bergmani šim amatam, jo līdzšinējais aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis kļuvis par Valsts prezidentu. Pēc apstiprināšanas amatā Bergmanis bija plānojis nolikt Saeimas deputāta mandātu.

Pēc izvirzīšanas ministra amatam Bergmanis pauda, ka aizsardzības jomā nav nepieciešamības pēc kādām lielām pārmaiņām un ir jārūpējas par to, lai tiktu izpildīta valdības apņemšanās sarūpēt atbilstošu budžetu nozarei. Ar darāmajiem darbiem Bergmanis solījis iepazīstināt pēc tam, kad būs kļuvis par ministru. Viņš gan atzina, ka ir jāizpilda saistības, ko Latvija uzņēmusies pret starptautiskajiem partneriem. "Ir jāstrādā, lai izpildītu saistības, kuras esam uzņēmušies, tā sauktie mājas darbi. Neviens nav teicis, ka būs viegli, bet strādāt es nekad neesmu baidījies."

Vakar Bergmanis žurnālistiem vēl neatklāja, kādus cilvēkus uzrunājis darbam aizsardzības ministra birojā. Viņš piebilda, ka birojā plāno saglabāt arī tur jau pašlaik strādājošos darbiniekus. Tomēr Bergmaņa apstiprināšanas aizsardzības ministra postenī gadījumā, ministra birojā notiktu arī izmaiņas. Politiķis jau esot uzrunājis vairākus cilvēkus, kurus vēlētos redzēt savā birojā, bet pirms apstiprināšanas amatā viņš šo cilvēku vārdus neatklāja.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 1966.gadā dzimušais Bergmanis 1991.gadā Rīgas Tehniskajā universitātē ieguvis inženiera-ķīmiķa izglītību stikla un sitālu ķīmiskās tehnoloģijas specialitātē, bet 2003.gadā absolvējis Latvijas Sporta un pedagoģijas akadēmiju, kur ieguvis pedagoģijas bakalaura grādu sportā kā sporta darba speciālists, smagatlētikas treneris.

Bergmanis ir triju olimpisko spēļu dalībnieks svarcelšanā - Barselonā 1992.gadā, Atlantā 1996.gadā, Sidnejā 2000.gadā. Sportista karjeras laikā viņš kļuvis par Eiropas vicečempionu, izcīnījis 6.vietu pasaules čempionātā, ir vairākkārtējs Latvijas čempions un Latvijas rekordists.

Darba karjerā Bergmanis bijis Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra padomnieks, treneris sporta klubā "Ķeizarmežs", instruktors Valsts prezidenta Drošības dienestā, kā arī Jaunsardzes centra Rekrutēšanas nodaļas rekrutēšanas speciālists. Viņš bijis arī Latvijas Olimpiskās komitejas viceprezidents, Latvijas Olimpiešu kluba prezidents, Latvijas Olimpiskās akadēmijas senators.

Tāpat Bergmanis bijis vairāku televīzijas raidījumu vadītājs, kā arī strādājis kā pasākumu vadītājs.

Pagājušajā gadā viņš kandidēja 12.Saeimas vēlēšanās no ZZS saraksta un tika ievēlēts parlamentā. Bergmanis ir NATO Parlamentārās asamblejas Drošības un aizsardzības komisijas loceklis. Viņš ir arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja biedrs.

Deputāts valsts amatpersonas deklarācijā par 2014.gadu norādījis, ka viņam pieder divi zemes gabali Klintaines un Dāviņu pagastā un dzīvoklis Rīgā. Politiķim ir 7400 eiro skaidrās naudas uzkrājumi un 15 061 dolāra bezskaidrās naudas uzkrājums AS "Swedbank".

Lielākie ienākumi Bergmanim pērn bijuši no Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra, kur viņš saņēmis 7493 eiro, no Aizsardzības ministrijas 6572 eiro un no Saeimas 4443 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Latvijā un pasaulē