Brīvdienās aicina uz floristu svētkiem «Ziedu pavēlnieki» Pakrojas muižā

Sestdien un svētdien - 6. un 7.jūnijā Pakrojas muižas saimnieki aicina piedalīties un izbaudīt floristu sanākšanas svētkus «Ziedu pavēlnieki», kur būs iespēja piedalīties gan stādīšanas darbnīcās, gan baudīt Pakrojas muižas burvīgo dārzu, portālu informēja muižas pārstāve Kristīne Komarovska.

Viņa pastāstīja, ka notikums iesildīs vasaras ziedu festivālu «Sapnis vasaras naktī 2020», kas no 20.jūnija atgriežas Pakrojas muižā Lietuvā, viens stundas attālumā no Bauskas un krāšņi ziedēs arī šogad.

«Jau no pirmajām vasaras dienām, muižu apņems vasaras ziedu burvība un smaržas reibinās, jo festivāla mākslinieku – labāko Lietuvas floristu un tēlnieku radītās kompozīcijas solās būt īpaši krāšņas, bet Šekspīra lugas varoņi atdzims multinacionālā improvizācijas aktieru etīžu izpildījumā,» apliecina K. Komarovska.

 6.jūnijā Pakrojas muižā jau otro gadu pēc kārtas tiek organizēts konkurss “Ziedu pavēlnieki”, pasākuma laikā dalībnieki tiek aicināti izveidot unikālu, dzīvo ziedu kompozīciju un šī gada tēma ir sekojoša:

Love, therefore, and tongue-tied simplicity
In least speak most, to my capacity.

(V. Shakespeare, Midsummer Night's Dream)

480x0.jpg?v=1591280004

Kopradīšanas pasākuma norises laiks:  2020. gada 6.jūnijs no 8:00 rītā līdz 19:00

  1. Kompozīciju skice jāiesūta līdz 5.jūnijam uz epastu kristina@pilys-dvarai.lt
  2. Ziedu dobles – kompozīcijas izmērs : 2.50 m x 2.50 m (var būt lielāka)
  3. Komandas dalībnieku skaits: līdz 5 dalībniekiem.

480x0.jpg?v=1591280004

Atļautie materiāli: viengadīgie ziedu stādi (tiem jāaptver vismaz 40% no kompozīcijas kopējās platības); var būt arī daudzgadīgi ziedi un jebkas, kas dabiski aug vai atrodams dabā, piemēram, zari, miza, akmeņi, sūnas utt. Svarīgi: ziedi un materiāli jāizvēlas tādi, lai kompozīcija turpinātu ziedēt un priecēt skatītājus līdz pat pirmajām rudens salnām. Ziedus jāiegādājas pašiem dalībniekiem, dažus no stādiem piedāvās arī Pakrojis muižas saimnieki. 

*Augi un citi kompozīcijā izmantotie materiāli netiek atdoti.


Pakruojis muiža nodrošina:

  • zemes platību, kur radīt kompozīciju, ūdens padevi un kompozīcijas uzturēšanu līdz pat rudens salnām.
  • Konkursa darbu vērtēšana

Kompozīcijas vērtēs konkursa viesi, balsojot par darbu, kas patīk visvairāk, kā arī profesionāļu žūrija, kas izvērtēs kompozīcijas pēc sekojošiem kritērijiem: 

  • krāsu harmonija;
  • tēmas atbilstība;
  • kompozīcijas saderība;
  • Būtiskuma konsekvence;
  • Telpiskums.

480x0.jpg?v=1591280004

Nominācijas un balvas:

Pirmās vietas ieguvējiem – 300 EUR naudas balva, otrās vietas ieguvējiem  - 200 EUR naudas balva, trešās vietas ieguvējiem – 100 EUR naudas balva. Apmeklētāju simpātijas balvas ieguvējiem- Grill vakariņas visai komandai, bet nominācijas “ Greznākā muižas kompozīcija” laureātiem – vakariņas muižas galvenajā restorāna zālē.

Visiem konkursa dalībniekiem būs tas gods kļūt par 2020.gada galminiekiem un saņemt ielūgumus uz festivāla “Sapnis vasaras naktī 2020”atklāšanu 20.jūnijā.

480x0.jpg?v=1591280004

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē