Būvniecības dokumentācija ar nākamo gadu būs jāiesniedz digitāli 2

Būvniecības procesa dokumentēšana elektroniskā formātā – būvniecības informācijas sistēmas (BIS) lietošana – no 2020. gada 1. janvāra būs obligāta visiem, arī tiem, kuri vēlēsies veikt mazākus būvniecības darbus, piemēram, uzcelt siltumnīcu ar pamatiem. Tāpēc pašlaik noris mācību process darbam ar BIS, informē Almants Poikāns, komunikācijas konsultants.
 
Tos, kuri nevar apmeklēt semināru vai arī vēlas uzlabot savas pašreizējās zināšanas par sistēmu, Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) aicina pieteikties tiešsaistes mācībām – vebināriem, kuros tiek demonstrēta BIS darbības funkcionalitāte: https://ej.uz/BISvebinars
 
"Vēl nekur Eiropā būvniecības dokumentācijas aprite līdz šim nebija iespējama pilnībā digitāli, kā tas pie mums ir no 1.oktobra. Latvija ir kļuvusi par būvniecības nozares digitalizācijas līderi. 1.janvārī mūs sagaida ievērojamas izmaiņas, jo būvniecības process būs uzsākams tikai digitāli, tāpēc lietotāju sagatavošana šīs sistēmas lietošanai ir mūsu galvenais uzdevums. Aicinu būvniecības procesa dalībniekus būt aktīviem ne tikai reģionālajos semināros, uzdodot jautājumus, bet arī pieteikties vebināriem," saka BVKB direktore Svetlana Mjakuškina.
 
BIS attieksies uz visiem, jo paredzēts, ka tajā elektroniski tiks dokumentēti visi būvniecības procesi Latvijā, sākot no ieceres iesniegšanas līdz pat ēkas nodošanai ekspluatācijā. Tāpēc BIS būs jālieto ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš vēlēsies veikt pārmaiņas savā mājoklī, pat tik vienkāršas kā radiatoru maiņa vai apjomīgākas siltumnīcas izbūve piemājas dārzā.
 
Kopumā Latvijā plānoti 15 klātienes informatīvie semināri, kuros par BIS funkcionalitāti informēs vismaz 1500 sistēmas lietotājus, kā arī vēl 99 tiešsaistes apmācības jeb vebināri un 10 klātienes apmācības sertificēšanas institūciju deleģētajiem būvspeciālistiem. Paredzēts arī veidot ciešāku sadarbību ar pašvaldībām, informējot iedzīvotājus par BIS sniegtajām iespējām. Dalība gan semināros, gan vebināros ir bez maksas.
 
Vebināri notiek pirmdienās, trešdienās un piektdienās no plkst.10 līdz 13.40, un tie norisināsies līdz pat 20. decembrim, informē A. Poikāns.  Papildus jautājumu gadījumā par klātienes semināru un vebināru norisi interesenti tiek lūgti zvanīt: 28303898 vai 26411894.
 
BIS pieejama: www.bis.gov.lv

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē