Cauri Bauskai dodas ultravelomaratonisti 2

Klusu un mierīgi cauri Bauskai jau izbraucis 4000 kilometru izaicinājuma «North Cape 4000» līderis Temens Martins ar 161. numuru, bet tuvākie sekotāji, visdrīzāk, caur Bausku izbrauks šajā naktī no ceturtdienas uz piektdienu. Kopā dalībnieku ir apmēram divi simti.

Izaicinājuma dalībnieki braucienu uzsāka Itālijā 24. jūlijā pie Gardas ezera. Kopā ir apmēram 200 velobraucēju, kuru mērķis ir pēc 4450 kilometriem sasniegt Eiropas ziemeļu punktu Nordkapu.

Braucēju vidū ir arī divi latvieši – Juris Skrebels, kurš brauc ar 155. numuru un Mārcis Martinsons, kam 107. numurs. Velosipēdistiem var sekot mājas lapā northcape4000.com, kur dzīvajā kartes versijā var vērot, kur kurais atrodas. Pašlaik lielākā daļa braucēju atrodas Polijas teritorijā.

Uzreiz gan jāatzīmē, ka numurs braucējam var būt arī nemanāms un tāpēc garā velobrauciena dalībniekus lielākoties varēs pamanīt pēc raksturīgā ekipējuma – nav tik ļoti «nokrauti», kā ierastie ceļotāji, «pakojums» tāds, kas nav raksturīgs parastajiem šosejas braucējiem.

J. Skrebels, iespējams, Bausku šķērsos piektdien vai sestdien, bet M. Martinsons – pirmdien. Arī pēc tam, kad braucēji būs Latvijā, viņiem priekšā stāv vēl garš ceļš. Velosipēdisti Bauskā ieradīsies pa Īslīces pagasta ceļu, šķērsos Mūsas tiltu, tālāk Mēmeles tiltu un aizbrauks pa kreisi uz Mežotnes pusi – braukt pa A7 maģistrāli pie esošās autoplūsmas neiesaka.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Neizpratne

Kāpēc nosaukums ir ultravelosipēdisti? Nesapratu pēc raksta.

pirms mēneša, 2021.07.29 23:15

Paskaidrojums

Ultramaratons ir distance, kas garāka par maratonu. Ja jau viņiem jāveic vairāk kā 4450 kilometru, tad tas nav parastais maratons.

pirms mēneša, 2021.07.30 00:30

Latvijā un pasaulē