Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Centrālā statistikas pārvalde publicējusi Latvijas karti ar senioru visblīvāk apdzīvotajām teritorijām 1

Reaģējot uz aicinājumu īpaši pasargāt gados vecākos iedzīvotājus Covid-19 ierobežošanas laikā, Centrālā statistikas pārvalde (CSP) publicējusi karti ar blīvi apdzīvotām teritorijām, kurās 65 gadus un vecāku iedzīvotāju īpatsvars pārsniedz 30%, aģentūru LETA informēja CSP.
2019.gada sākumā Latvijā bija 55 apdzīvotas teritorijas no 1187 (vismaz 50 iedzīvotāju), kurās 65 gadus un vecāku iedzīvotāju īpatsvars pārsniedz 30%, proti - teju katrs trešais teritorijas iedzīvotājs ir seniors. Vidēji Latvijā 20% iedzīvotāju ir vecumā virs 65 gadiem.

Visaugstākais senioru īpatsvars ir 15 blīvi apdzīvotās teritorijās, kurās atrodas veco ļaužu aprūpes iestādes - Ziedugravās (92%), Liepkalnes skolā (84%), Sociālās aprūpes centrā "Siltais" (82%), Rokaižos (82%), Gatartas pansionātā (73%), Mežmaliešos (66%), Raudā (64%), Saleniekos Aglonas pagastā (63%), Aprūpes namā "Valtaiķi" (63%), Urgā (62%), Landzē (61%), Laucienes pansionātā (60%), Lutriņu rietumos (60%), Īslīces pansionātā (60%) un Celmenē (59%).

Iedzīvotāju vecuma struktūra blīvi apdzīvotās teritorijās, kā arī to robežas ir publicētas Latvijas Atvērto datu portālā "data.gov.lv/dati/lv/dataset/iedzivotaju-skaits".

Pievieno komentāru

Komentāri 1

seniors

Karte ar pasisto kartogrāfu blīvi apdzīvotām teritorijām vēl nav izdota?

pirms 4 mēnešiem, 2020.03.20 08:37

Latvijā un pasaulē