Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dombrovskis: Jāpanāk, lai ekonomika strādā cilvēku labā 2

Eiropas Savienībai (ES) nepieciešama atbilstoša politika laikā, kad pasaule kļuvusi nenoteiktāka un konfliktējošāka, un mazinās pārliecība par demokrātiskās vērtībās balstītas ekonomiskās attīstības stabilitāti, otrdien uzrunā Eiropas Parlamentā (EP) pirms iztaujāšanas pauda Eiropas Komisijas (EK) izpildviceprezidenta amata kandidāts Valdis Dombrovskis (JV).

Dombrovskis pretendē uz portfeli, kuram dots apzīmējums «Ekonomika cilvēku labā», tāpat viņš būs finanšu pakalpojumu komisārs.

«Pasaulē pieaug nenoteiktība, ir palielinājusies spriedze tirdzniecības attiecībās. Tas negatīvi ietekmē globālo ekonomiku, skar Eiropas labklājību un mūsu sociālās tirgus ekonomikas modeli. Mums šīs pārmaiņas jāvada tā, lai Eiropas ekonomika darbotos visu cilvēku labā. Mums jādomā par ekonomikas, sociāliem un ilgtspējas jautājumiem kā vienotu veselu.
 
Pirmām kārtām, šajos arvien lielākas globālās nenoteiktības apstākļos mans mērķis ir stiprināt Eiropas ekonomisko suverenitāti. Eiropas ekonomisko suverenitāti balsta spēcīgas nacionālās ekonomikas. Tās ievieš reformas, lai ietu kopsolī ar pašreizējām pārmaiņām. Spēcīgas ekonomikas labos laikos izveido fiskālo rezervi, ko var izmantot vēlāk, kad ekonomikas temps palēninās,» norādīja V. Dombrovskis.
 
Kā otru savu mērķi viņš minēja, izmantot fiskālo, ekonomikas un finanšu politiku, lai atbalstītu zaļo un digitālo pārveidi. «Lai finansētu pāreju uz klimatneitrālu ekonomiku, Eiropai vajadzīgas milzīgas investīcijas – triljoni eiro nākamo desmitgažu laikā. Mums būs vajadzīgs gan publiskais, gan privātais finansējums. Eiropas Savienība bija pirmais reģions, kurš ieviesa saistošus tiesību aktus par ilgtspējīgu finansējumu. Tagad mums jāvienojas par vienotu ES klasifikācijas sistēmu jeb taksonomiju, kura palīdzēs noteikt, kas ir ilgtspējīgs. Mums arī jāizstrādā standarti "zaļajām" obligācijām un ekomarķējumam,» atzīmēja izpildviceprezidenta amata kandidāts.
 
V. Dombrovskis ir pārliecināts, ka zaļo un digitālo pārveidi ir iespējams sekmīgi īstenot tikai tad, ja tā tiek skatīta kā sociāli taisnīga. Tas nenotikšot automātiski. «Tāpēc mans trešais mērķis ir panākt, lai mūsu sociālā politika attīstītos līdz ar ekonomikas pārveidi, palīdzot uzlabot cilvēku dzīvi un panākot iekļaujošu izaugsmi. Mēs nāksim klajā ar rīcības plānu Eiropas sociālo tiesību pīlāra efektīvai īstenošanai visā Eiropas Savienībā, kā arī ierosināsim priekšlikumus regulējumam par minimālajām algām. 
 
Kā Eiropas Komisijas pārstāvis un priekšsēdētāja vietnieks vienmēr esmu strādājis, ievērojot koleģialitātes principu. Nākotnē tas būs tieši tāpat. Iepriekšējo piecu gadu laikā esmu cieši sadarbojies ar Eiropas Parlamentu un labprāt turpināšu šo labo sadarbību. Eiropas Savienība un pasaule atrodas uz tādu pārmaiņu sliekšņa, kas ir vienas no lielākajām vēsturē. Mūsu mērķis joprojām ir tas pats: panākt, lai ekonomika strādā cilvēku labā,» savā uzrunā uzsvēra V. Dombrovskis.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

princippīlārs

pakalpiņš cenšas pārrāpties pār slieksni

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.08 11:51

Latvijā un pasaulē