Dūklavs: Valsts prezidenta amats «pienākas» ZZS 9

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), 16.aprīlī tiekoties ar reģionālo presi, dienas vidū tieši neatbildēja uz «Bauskas Dzīves» jautājumu, vai būtu gatavs kandidēt Valsts prezidenta amatam.

Neformālā sarunā J. Dūklavs pauda, ka «Valsts prezidenta amats pienākas ZZS», jo sadarbība koalīcijā balstoties uz līdzsvaru, un divi galvenie amati valstī – Saeimas priekšsēdētājas un Ministru prezidentes – ir atbilstīgi Nacionālās apvienības un «Vienotības» pārstāvēm.

«Ja arī Valsts prezidenta amatu ieņemtu «Vienotības» pārstāvis, būtu jāmeklē cits premjerministrs no Zaļo un zemnieku savienības,» sacīja zemkopības ministrs, kurš pirms Saeimas vēlēšanām bija viens no sākotnēji nosauktajiem iespējamiem valdības vadītāja kandidātiem no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS).

LTV «Panorāma» 16.aprīļa vakarā vēstīja, ka J. Dūklavs līdz ar labklājības ministru Uldi Auguli un Jelgavas mēru Andri Rāviņu Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valdes sēdē nosaukti kā iespējamie ZZS kandidāti valsts galvas amatam. J. Dūklavs vēl pirms LZS valdes sēdes «Bauskas Dzīvei» skaidri neatbildēja, vai būtu gatavs kandidēt Valsts prezidenta amatam.

Virzīt jaunu kandidātu ZZS radās vajadzība pēc viņu iepriekš atbalstītā Valsts prezidenta Andra Bērziņa atteikšanās otrreiz kandidēt amatam. Valdības koalīcijas partijas sola valsts galvas amatam virzīt kopīgu kandidātu. Koalīcija, visdrīzāk, noraidīs Eiropas Kopienas tiesas tiesneša Egila Levita kandidatūru, kas iepriekš bija minēts kā viens no iespējamajiem kandidātiem.

Sabiedrībā kā potenciālie prezidenta amata kandidātu minēti Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, diplomāts Māris Riekstiņš, kā arī vienīgais oficiāli izvirzītais kandidāts, Latvijas Reģionu apvienības politiķis un Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars. Sestdien savu kandidāti, visticamāk, Ingūnu Sudrabu, varētu nosaukt partija «No sirds Latvijai».

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Uzņēmējs

Jānis Dūklavs ļoti jauks ,vienkāršs ministrs tautai pieejams.

pirms 6 gadiem, 2015.04.17 17:10

Kauns

BBC intervijas un Briselē runās krievu valodā? Vecmodīgs, īsti neder jau tagad. Kā vispār cilvēks var pieļaut tādu domu. Atradies prezidents. ZZS ir tik 3 cilvēki kurus bāzt kā tapas.

pirms 6 gadiem, 2015.04.22 15:57

nesanāks !

Ne vella ! Nav jums neviens tik liels kretīns,kas ģeldētu tajā pa***enī .

pirms 6 gadiem, 2015.04.17 17:54

Lasītāja

Cik absurds apgalvojums - kā Valsts prezidenta amats var kādai partijai pienākties????

pirms 6 gadiem, 2015.04.17 20:22

007

Bet Latvija taču ir absurda valstele !!! Ar ūdensgalvu vadību.

pirms 6 gadiem, 2015.04.18 11:08

ES

Bondaram jābūt par prezidentu-gudrs,iznesīgs,tolerants

pirms 6 gadiem, 2015.04.22 14:12

Viņš

- nāk no nelabvēlīgas ģimenes, bet tas ir risks, ārkārtīgs risks.

pirms 6 gadiem, 2015.04.22 16:22

ilga

Duklavs ir ljoti piemerots kandidats prezidenta amatam.

pirms 6 gadiem, 2015.04.26 00:06

Latvijā un pasaulē