Dziesmās paudīs mīlestību Latvijai

Valsts svētku nedēļā izklaides iespējas ir ne tikai pilsētā un pagastos, bet arī Rīgā. Emocionālu un patriotisku programmu svētdien, 15. novembrī, varēs baudīt «Arēnā Rīga».

Te izskanēs lielkoncerts «Latvijas spēka dziesmas», kurā iekļautās dziesmas raisīs ne tikai patriotiskas jūtas, bet arī mīlestību un cieņu pret valsti. Tāds ir ne tikai koncerta organizatoru solījums, bet to «Bauskas Dzīvei» atzina arī mūziķi, kuri piedalīsies šajā lielkoncertā.
«Mani nesaista tāds bāls, šļaugans vēstījums. Esmu par nedaudz skarbu, nedaudz rūgtu, bet darbību rosinošu patriotismu. Mīlestību Latvijai var apliecināt, paužot aktīvu nostāju. Tādēļ koncertā izpildīšu kompozīciju no Zigmara Liepiņa rokoperas «Lāčplēsis»,» pastāstīja aktrise un dziedātāja Marija Bērziņa.

Koncerta programmas muzikālais vadītājs Kristaps Krievkalns skaidroja, ka izskanēs dziesmas, kas vēsta par mīlestību, spēku un maigumu. Dziedātājiem ļauts izvēlēties kompozīcijas, kurās viņi var vislabāk atklāt savas izjūtas. To apstiprināja arī dziedātāja Ieva Akuratere: «Nedaudz pārzinot koncerta programmu, varu apliecināt, dziesmas būs skaistas un ļoti personiskas. Ar mākslas, ar mūzikas palīdzību mēs iedrošināsim cilvēkus uz savas zemes mīlestību. Mēs aicināsim nekautrēties un paust šīs jūtas. Mums nav jāsamulst, sakot citiem, cik ļoti mīlam šo zemi, cik mums tā dārga, vērtīga un skaista.» Apliecinājums tam būs I. Akurateres izpildītā «Zaļā dziesma». Tās laikā uz skatuves līdz ar viņu būs grupa «Pērkons».

K. Krievkalns piebilst, ka koncertprogrammā būs iekļauti skaņdarbi, kas cauri laikiem latviešiem bijuši īpaši nozīmīgi, piemēram, «Manai tautai», «Dzimtā valoda», «Daugaviņa», «Brīvību Baltijai» un «Sena kalpu dziesma», gan arī nepelnīti aizmirstas dziesmas, piemēram, Imanta Kalniņa komponētā un Latvijas Tautas frontei veltītā melodija «Plecu pie pleca». Vairums melodiju tapušas pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados, kuras tajā laikā komponējuši Uldis Stabulnieks, Zigmars Liepiņš, Jānis Lūsēns un citi skaņraži.

Uz skatuves arēnā «Rīga» būs redzamas arī aktrises Olga Dreģe un Lilita Ozoliņa, rokdziedātāji Alex un Atis Ieviņš, operdziedātājas Evita Zālīte, Sonora Vaice un Elīna Šimkus, tautas deju ansamblis «Dzintariņš», dziedošie teātru aktieri Dita Lūriņa, Marija Bērziņa, Rēzija Kalniņa, Ģirts Ķesteris un Artis Robežnieks, izpildītāji Ralfs Eilands un Aija Andrejeva, koklētāja Laima Jansone, kā arī citi mūziķi.
Koncertu apmeklēt solījies Valsts prezidents Raimonds Vējonis, citas augstas amatpersonas un goda viesi. Ar video starpniecību sveicienus Latvijas 97. dzimšanas dienā nodos sabiedrībā zināmas personas un bijušies valsts prezidenti.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē