Eiropas Komisija aicina aptaujā paust viedokli par pāreju uz vasaras laiku 2

Pēdējā gada laikā Eiropā ir aktualizējies jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību Eiropas Savienībā (ES), tāpēc Eiropas Komisija (EK) nolēmusi apzināt ES valstu iedzīvotāju viedokli par spēkā esošo kārtību, kādā ES  notiek pāreja uz vasaras laiku un atpakaļ, informē Evita Urpena, Ekonomikas ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.

Lai noskaidrotu ES dalībvalstu iedzīvotāju viedokli un novērtētu nepieciešamību veikt  izmaiņas pastāvošajā kārtībā, EK aicina ikvienu līdz šā gada 16. augustam piedalīties aptaujā. Aptaujas anketa (latviešu valodā) pieejama EK interneta vietnē: https://ec.europa.eu/info/consultations/2018-summertime-arrangements_lv

Ekonomikas ministrija aicina visus Latvijas iedzīvotājus piedalīties aptaujā un paust savu viedokli par pašlaik spēkā esošo pulksteņa grozīšanas kārtību.

Kā zināms, pāreja uz vasaras laiku ir pulksteņu pārregulēšana, lai vakaros dienas gaisma būtu ilgāk. Pāreja uz vasaras laiku notiek pavasarī, pagriežot pulksteņa rādītājus par stundu uz priekšu; savukārt vasaras laiks beidzas rudenī, kad pulksteņa rādītāji tiek pagriezti stundu atpakaļ.

Ideja par vasaras laiku pirmo reizi radās 18. gadsimta beigās. Taču regulāra pāreja uz vasaras laiku lielākajā daļā Eiropas valstu tika ieviesta 20. gadsimta 60. un 70. gados. Līdzīga situācija izveidojās arī Latvijā, kad Padomju Savienība ar 1981. gada 1. aprīli, pieskaņojoties lielai daļai pasaules valstu, ieviesa regulāru pāreju uz vasaras laiku.
 
No 1996. gada ES dalībvalstīs noteikta vienota vasaras laika skaitīšana – no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. Kopējais ES tirgus, transporta tīkli un telekomunikācijas vairs neļauj kaut vienai dalībvalstij skaitīt laiku atšķirīgi no pārējām.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

jans

Vai tad nevajadzētu apstāties kruķīt to pulksteni ?

pirms 2 gadiem, 2018.07.15 20:37

laiks

Jēgas no tā laika grozīšanas NEKĀDAS.Ne tirgum,ne pensionāriem naudas no tā vairāk nekļūs.Tik vien kā liela ažiotāža ap to.PIETIEK laiku grozīt,tāpat skrienam paši nezinam uz kurieni,neko nevaram paspēt ,stresaini un slimi no visa tā...

pirms 2 gadiem, 2018.07.16 13:22

Latvijā un pasaulē