Ekonomikas ministrija piedāvās valdībai ļaut strādāt visiem tirgotājiem

Ekonomikas ministrija otrdien rosinās valdībai ļaut strādāt visiem tirgotājiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV).

"Esam paredzējuši, ka strādāt var visi tirdzniecības uzņēmumi, bet ierobežotos apstākļos," sacīja Vitenbergs, piebilstot, ka piedāvāts noteikt stingrākas prasības attiecībā uz to, cik cilvēku var būt veikalā, proti, vienam pircējam nodrošinot 25 kvadrātmetrus, kā arī rosināts noteikt, ka veikaliem jānodrošina atbildīgais, kurš kontrolēs prasības ievērošanu attiecībā uz veikalā pieļaujamo pircēju skaitu.

"Mums, kā Ekonomikas ministrijai, ir ļoti svarīgi, ka spēj strādāt visi komersanti vienādos apstākļos. Šobrīd situācija ir stipri dažāda - ir uzņēmumi, kuri var strādāt, ir uzņēmumi, kuri nevar strādāt, ir tādi uzņēmumi, kuri var strādāt daļēji," teica ministrs.

Viņš arī atzīmēja, ka sabiedrības neapmierinātība ar esošo regulējumu palielinās, tostarp Konkurences padome saņem aizvien vairāk sūdzību par godīgas konkurences jautājumiem. "Mēs negribētu šo situāciju tālāk attīstīt," pauda Vitenbergs.

Jau vēstīts, ka otrdien notiks kārtējā valdības un Krīzes vadības padomes kopsēde, kurā plānots lemt par ārkārtējās situācijas pagarināšanu pēc 7.februāra, kā arī varētu pārskatīt atsevišķus ierobežojumus. Sēde attālinātā režīmā notiks plkst.10. Pēc tās plānota preses konference.

Sēdes laikā plānots uzklausīt Veselības ministrijas sagatavoto informāciju par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi, testēšanu, kā arī situāciju ģimenes ārstu praksēs. Tāpat sēdē tiks uzklausīta aktuālā informācija par vakcināciju pret Covid-19.

Sēdē arī izskatīs Krīzes vadības padomes sekretariāta informāciju par iedzīvotāju uzvedības analīzi un Covid-19 ārkārtējās situācijas ierobežojumu efektivitāti.

Plānots, ka kopsēdē varētu izskatīt Ekonomikas ministrijas piedāvājumu ārkārtējās situācijas laikā paplašināt klātienē iegādājamo preču klāstu.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē