EP vēlēšanās iepriekšējā balsošanā iespējams mainīt iecirkņus

Jaunnedēļ noritēs Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, iepriekšējā balsošana sāksies jau trešdien, 22.maijā, un turpināsies arī 23. un 24. maijā. Vēlēšanu diena – 25. maijs, informē Centrālā vēlēšanu komisija.

EP, līdzīgi kā pašvaldību, vēlēšanās vēlētājs var balsot tikai jau iepriekš noteiktā iecirknī, tāpēc svarīgi laikus to noskaidrot. Uzzināt, kur ir pilsonim noteiktais  iecirknis, var Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā vai zvanot uz Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni 67049999 darbdienās no plkst. 8 līdz 20. Var arī zvanīt uz vēlēšanu iecirkņiem savos novados.

Juris Gailis, Bauskas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs, akcentē no visām iepriekšējām vēlēšanām galveno atšķirību, kas sagaida pilsoņus šajās vēlēšanās. Proti, būs jauna papildu balsošanas iespēja iepriekšējā balsošanā – varēs vēlēt jebkurā citā iecirknī Latvijā.

Piemēram, baušķenieks 22., 23. vai 24. maijā varēs balsot arī jebkurā iecirknī Vecumnieku novadā, Iecavā vai Rīgā, ja vien būs tāda vajadzība. Tomēr, izmantojot šo iespēju, jārēķinās ar ilgāku laiku, kas būs jāpavada iecirknī, akcentē J. Gailis. Vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklim elektroniskajā vidē būs jāsazinās ar vēlētāja iecirkni, lai pārliecinātos, ka vēlētājs nav jau nobalsojis, un lai šo pilsoni izsvītrotu no saraksta viņam noteiktajā iecirknī. Jāiegaumē, ka šādas iespējas – mainīt iecirkni – vairs nav vēlēšanu dienā, 25. maijā.

Tāpat pilsoņiem vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs atgādina, ka jebkurā dienā, kad dosies uz iecirkni, balsošanas dokuments EP vēlēšanās ir pase vai personas apliecība (eID karte).

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē