ES fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā visvairāk vēlas izmantot Zemgalē

Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā visvairāk vēlas izmantot Zemgalē, aģentūru LETA informēja Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā projektu atlases otrajā kārtā komersanti vēlas izmantot 51 projekta īstenošanai. Kopumā pieprasītais ERAF līdzfinansējums 64,3 miljonu eiro apmērā par 88% pārsniedz pieejamo līdzfinansējumu.

ES fondu programmā, kas veicinās komersantu produktivitātes un konkurētspējas paaugstināšanu, izstrādājot un ieviešot ražošanā jaunus produktus un tehnoloģijas, kā arī veicot ieguldījumus pētniecībā, attīstībā un inovācijās, uz ERAF līdzfinansējumu pretendē 51 projekts. Zemgalē jaunus produktus vēlas attīstīt 16, Rīgā - 14, Pierīgā - astoņi, Kurzemē - seši, Vidzemē - četri, bet Latgalē trīs projektos.

Projektu īstenošana saskaņā ar programmas nosacījumiem tiek atbalstīta Viedās Specializācijas stratēģijas jomās. Visvairāk projektu plānots īstenot metālapstrādes un mašīnbūves nozarē - kopumā 19, liela interese arī par jaunu produktu ieviešanu kokapstrādē - šajā nozarē saņemti 12 projektu iesniegumi. Ķīmijas, plastmasas izstrādājumu ražošanas jomā komersanti vēlas īstenot sešus projektus, četri pieteikumi saņemti elektronikas un IT nozarē, kā arī stikla apstrādē, bet divi - ieguves, pārtikas rūpniecības un poligrāfijas jomās.

Saskaņā ar programmas nosacījumiem viena projekta minimālais attiecināmo izmaksu apmērs ir 500 000 eiro, bet maksimālais attiecināmo izmaksu apmērs - 16 miljoni eiro. Maksimālais ERAF līdzfinansējums vienam projektam ir četri miljoni eiro. ERAF atbalsta intensitāte ir sīkajiem (mikro) vai mazajiem komersantiem ir 55%, vidējiem komersantiem - 45%, lielajiem komersantiem - 35%, izmaksājot to granta veidā.

Projektu iesniegumus otrās atlases kārtas ietvaros varēja iesniegt līdz 12.aprīlim, un šajā kārtā pieejamais ERAF finansējums ir 34 196 411 eiro. CFLA projektu atlasē saņēma 51 projekta pieteikumu, kur kopā projektu īstenošanā paredzēts ieguldīt 156 555 546 eiro, no tiem ERAF finansējuma daļa ir 64 303 058 eiro, kas par 88% pārsniedz pieejamo līdzfinansējumu. Vienā projektā vidēji paredzēts investēt ap trim miljoniem eiro ar ERAF līdzfinansējumu 1,26 miljonu eiro apmērā.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē