ES mājā – Imanta Lancmaņa foto izstāde un lekcija par pilīm Eiropā un Latvijā

Eiropas Savienības (ES) mājā Aspazijas bulvārī 28 Rīgā 15. janvārī mākslas vēsturnieks un gleznotājs, Rundāles pils ilggadējais bijušais direktors Imants Lancmanis stāstīs par pilīm dažādās Eiropas valstīs un Latvijā, «Bauskas Dzīvi» informēja ES mājā.

Lekcijā «Eiropas pilis un Latvija», kas sāksies plkst. 17, I. Lancmanis pretstatīs citu Eiropas valstu un Latvijas pilis, salīdzinās to mērogus, stāstīs, kā Latvija gājusi līdzi kopīgajai attīstībai. Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc interesenti aicināti pieteikties iepriekš. Visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Pēc lekcijas – sarunu turpinājums, kā arī iespēja aplūkot Imanta Lancmaņa foto izstādi «Pilis Eiropā». Tā ES mājā atvērta līdz 29. janvārim. I. Lancmanis fotografē visas pilis un muižas, kurās viņš nonāk. Lielāko foto arhīva daļu veido Latvijas pilis un muižas, kas fotografētas vairāk nekā 50 gadu ilgā periodā, un tās izmantotas gan I. Lancmaņa sarakstītajās grāmatās, gan daudzskaitlīgajās publikācijās Latvijas un ārvalstu mākslas un arhitektūras žurnālos. Savukārt Eiropas pilis fotografētas ekskursiju laikā ārzemēs un fotogrāfijas pārsvarā tiek izmantotas profesionālajām interesēm, skaidroja ES mājā.

Izstāde sniegs iespēju apmeklētājiem gūt iedvesmu no kultūras un estētikas, kas atrodama pilīs Eiropā. Laikmetu, politisko un ekonomisko sistēmu maiņa ir noteikusi citas sabiedrības vajadzības, kas veicinājušas aristokrātiskā dzīvesveida izzušanu Eiropā. Pilis, palikušas bez iemītniekiem, sākušas it kā patstāvīgu dzīvi, kur cilvēks ienāk tikai kā viesis. Tomēr Versaļas pilī Francijā ļaudis plūst kā liela upe cauri pils zālēm, un pēdējos gados interese par pilīm un piļu apmeklētāju skaits Eiropā un arī Latvijā aizvien pieaug.

Foto izstādi veidojusi Kocēnu novada dome sadarbībā ar Valmieras muzeju, «Bauskas Dzīve» uzzināja ES mājā.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē