Gada beigās visvairāk bezdarbnieku bija vecumā virs 50 gadiem

Pagājušā gada beigās visvairāk bezdarbnieku bija vecumā virs 50 gadiem, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotie dati. No kopējā bezdarbnieku skaita 2014.gada beigās 36,5% bija cilvēki vecumā virs 50 gadiem jeb 29 957 personas. Otra lielākā bezdarbnieku grupa bija ilgstošie bezdarbnieki, kuru bija 33% jeb 27 039 cilvēki no kopējā bezdarbnieku skaita.

Savukārt bezdarbnieki ar invaliditāti bijuši 8355 jeb 10,2% no kopējā skaita, bet jaunieši bezdarbnieki - 7522 jeb 9,2% no kopējā bezdarbnieku skaita.

Tāpat 3,3% no kopējā skaita jeb 2698 bezdarbnieki bijušas personas pēc bērna kopšanas pabalsta.

Vismazāk bezdarbnieku vidū bija personu pēc atbrīvošanās no ieslodzījuma - 310 jeb 0,4% no kopējā bezdarbnieku skaita.

Kā norāda NVA, salīdzinot ar 2014.gada sākumu, ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars samazinājies par 2,4 procentpunktiem, bet bezdarbnieku īpatsvars vecumā no 50 gadiem un vairāk palielinājies par 0,3 procentpunktiem.

Jau ziņots, ka Labklājības ministrija (LM) ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzekļu palīdzību plāno laikā no šā gada trešā ceturkšņa līdz 2021.gadam veicināt ilgstošo bezdarbnieku iekļaušanos sabiedrībā un piemērotā darbā vai apmācībā, tādējādi mazinot viņu sociālās atstumtības riskus.

Kā aģentūru LETA informēja LM pārstāve Marika Kupče, ilgstošajiem bezdarbniekiem plānots nodrošināt individuālas speciālistu un grupu konsultācijas, tostarp karjeras konsultantu, psihologu un psihoterapeitu, kas veicinātu bezdarbnieka pašapziņas paaugstināšanos un motivāciju integrēties darba tirgū.

Tāpat tiktu nodrošinātas veselības pārbaudes, nosakot piemērotību piedāvātajam darbam, kā arī individuālajā darba meklēšanas plānā paredzētajiem aktīvajiem nodarbinātības pasākumiem.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē