Ģimenes ārsti uz vienu dienu pārtrauks streiku 6

Trešdien, 12.jūlijā ģimenes ārsti uz vienu dienu pārtrauks streiku, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) valdes loceklis Pauls Princis.

Viņš informēja, ka streika komiteja izsludinājusi akciju "Valdība vilcinās - ārsti dara", kuras laikā trešdien tiks uz dienu pārtraukts streiks.

Tādēļ visi streikojošie ārsti tiek lūgti sniegt valsts apmaksātos pakalpojumus noteiktā kārtībā un aicināt apmeklēt ārstu sociāli neaizsargātās un trūcīgās personas.

Šādi ģimenes ārsti vēloties pateikt paldies pacientiem par atbalstu, laikā, kad valdība vilcinoties pieņemt ārstu prasības, teica Princis.

Kā ziņots, Valdība šodien cer panākt vienošanos ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju (LLĢĀA) par lauku ģimenes ārstu dalības izbeigšanu streikā.

Vakar koalīcijas partneri vienojās rakstiski apliecināt iepriekš pausto LLĢĀA prasību par veselības nozares finansējuma pieaugumu. Tomēr vēl vakar vakarā koalīcijas partneri saskaņoja apņemšanos, bet pēc tam, kad būs visu partneru paraksti, dokuments tiks nosūtīts LLĢĀA.

Jau ziņots, ka, pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, 3.jūlijā plkst.12 vairāk nekā 600 ģimenes ārsti sāka streiku, solot, ka tas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām.

Viena no ģimenes ārstu prasībām ir palielināt patlaban noteikto kapitācijas naudas maksājumu par 30%, savukārt Veselības ministrija piedāvājusi palielināt kapitācijas naudā iekļauto darba algu. Ģimenes ārstam nav tikai darba alga par ārstniecisko darbu, bet ģimenes ārsts ir arī prakses vadītājs, tāpēc kapitācijas naudā iekļauti arī dažādi administrācijas izdevumi. Šī iemesla ģimenes ārstiem svarīgi, lai tiek palielināta visa kapitācijas nauda.

Tāpat VM un ģimenes ārstu domas atšķiras jautājumā par reformā iekļauto ieceri veidot kopprakses. LĢĀA vadītāja skaidroja, ka šādu kopprakšu veidošana nozīmēs dežūras vakara stundās un brīvdienās, kas mainīs visu līdzšinējo darba modeli.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

nezinu

Drīzāk jau baidās pacientus pazaudēt. Kuras tad Bauskā streiko- Kukute,Bosko, Butule Zirne- vai tās streiko?

pirms 4 gadiem, 2017.07.11 12:58

....

Kadu algu? Ja arstam jagaida 4-6 menesi lai uzzinatu izmeklesanas rezultatus pacientam vai tas ir normali? Ka cilvekus arstet-zilet kafijas biezumos? Vini nav vainigi ka valdibai par mums nosplauties.Bet jus protiet tikai riet ....nozelojamie....

pirms 4 gadiem, 2017.07.12 11:10

t

Vienu dienu pastrādāt lai algu maizītei sapelnītu

pirms 4 gadiem, 2017.07.12 11:41

Una

Tāpēc ir veselības inspekcija.Ierakstiet sarunu un rakstiet ziņojumu.Es tā darīju par vienu Jelgavas ārstu.

pirms 4 gadiem, 2017.07.12 20:57

Latvijā un pasaulē