Ģimenes ārsti varēs brīvprātīgi iesaistīties Covid-19 analīžu noņemšanā saviem pacientiem

Nacionālais veselības dienests (NVD) ir izstrādājis jaunus pakalpojumu tarifus un kārtību, kas turpmāk ļaus ģimenes ārstiem saviem pacientiem nodrošināt valsts apmaksātu analīžu nodošanu Covid-19 infekcijas noteikšanai, aģentūru LETA informēja dienesta pārstāve Sintija Gulbe.

NVD nodrošinās ģimenes ārstus ar bezmaksas komplektu Covid-19 izmeklējamā materiāla paņemšanai, kurā ietilpst individuālās aizsardzības līdzekļu komplekts vienai ārstniecības personai, parauga transporta barotne, nosūtījuma veidlapas paraugs izmeklēšanai un instrukcija par paņemtā parauga uzglabāšanas nosacījumiem.

Iesaistīšanās šī pakalpojuma nodrošināšanā būs balstīta uz brīvprātības principa un pakalpojumu sniegs tikai tās ģimenes ārstu prakses, kas būs izteikušas šādu vēlmi NVD.

Plānots, ka tām ģimenes ārstu praksēm, kas izvēlēsies nodrošināt Covid-19 analīžu paņemšanu saviem pacientiem, pakalpojuma sniegšanai būs jāpiesakās NVD teritoriālajā nodaļā.

Ģimenes ārstu praksēm jau ir pieejams video apmācības materiāls par izmeklējamā materiāla paņemšanas tehniku, kā arī tiks nodrošinātas papildus iespēja telefoniski konsultēties par paraugu paņemšanu ar speciālistiem no Nacionālās Mikrobioloģijas References laboratorijas.

Šī pakalpojuma prioritārais mērķis ir uzlabot to cilvēku iespējas nodot analīzes Covid-19 infekcijas noteikšanai, kuri dzīvo salīdzinoši tālu no pilsētu centriem jeb lauku reģionos, lai nepieciešamības gadījumā analīzes pacients varētu nodot sava ģimenes ārsta praksē, nevis mērotu ievērojami garāku ceļu līdz tuvākajam analīžu nodošanas punktam.

Jau ziņots, ka ikvienu personu, kurai ir Covid-19 raksturīgi saslimšanas simptomi, Veselības ministrija lūdz sazināties ar savu ģimenes ārstu, kurš nosūtīs uz bezmaksas Covid-19 analīzēm.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē