Iedzīvotājiem bez slimības simptomiem «E. Gulbja laboratorija» piedāvās jaunā koronavīrusa testus par 80,40 eiro 6

Iedzīvotājiem, kuriem nav koronavīrusa "Covid-19" simptomu, bet viņi atgriezušies no tā skartajām teritorijām un vēlas pārliecināties par savu veselību, "E. Gulbja laboratorija" piedāvās veikt šī vīrusa testu, bet par to būs jāmaksā pašiem, aģentūrai LETA pavēstīja laboratorijas valdes loceklis Didzis Gavars.


Analīžu izmaksas būs jāsedz pašam pacientam un tās maksās 80,40 eiro. Analīžu rezultātus varēs saņemt tuvāko piecu līdz sešu stundu laikā, bet, kā skaidroja Gavars, gadījumos, kad pacients nodod paraugu vakarā, rezultāti būtu gaidāmi nākamajā dienā.

Iestādes pārstāvis skaidroja, ka, ņemot vērā notikumu straujo attīstību, ir būtiski, ka notiek multicentrāla sadarbība, tomēr viņš mudināja iedzīvotājus būt informētiem un veikt analīzes gadījumos, kad ir pamats aizdomām.

Jau vēstīts, ka Veselības ministrija no 24.februāra par koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši pasākumi noteikusi Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, kā arī Itālijas Lombardijas un Veneto apgabalus.

Ceļotājiem, kuri atgriežas no šīm vietām, jānovēro sava veselība turpmākās 14 dienas. Parādoties saslimšanas simptomiem - paaugstinātai ķermeņa temperatūrai, klepum, rīkles iekaisumam vai apgrūtinātai elpošanai, nekavējoties jāzvana 113, jāinformē ārstniecības personas par simptomiem un ceļojumu uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām.

Šādos gadījumos pacients tiks nogādāts Latvijas Infektoloģijas centrā, kur viņam tiks veiktas nepieciešamās analīzes, lai noskaidrotu, vai cilvēks ir vai nav inficējies. Šajā gadījumā šīs analīzes apmaksā valsts.

Savukārt bērniem rekomendēts divas nedēļas neapmeklēt izglītības iestādi. Pēc atgriešanās no minētajām vīrusa skartajām valstīm vecākiem par bērnu piešķirs divu nedēļu darbnespējas lapu.

Jaunais koronavīruss pirmo reizi konstatēts 2019.gada 31.decembrī Ķīnā. Kopš tā laika tas reģistrēts vēl vairākos desmitos valstu. Latvijā neviens jaunā vīrusa gadījums nav konstatēts, tomēr Igaunijā tas konstatēts Irānas pilsonim, kurš šajā valstī ieceļoja ar autobusu no Rīgas, pirms tam atlidojot no Turcijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

mann

cena jau nu pasakaina. varbut valstij vaidzetu atbalstit šo akciju!?

pirms gada, 2020.02.27 16:14

omg

Nu ļoti "draudzīga" cena šai akcijai ... Šodien varbūt esmu vesels, bet pēc pāris nedēļām vai mēnešiem jau inficēts. Ne jau ar vienreizēju pārbaudi būšu pasargāts un glābts. Bet ja par katru reizi jāmaksā EUR 80,40, tad nu paldies, bet nē. Lētāk sanākt ticēt brīnumam vai nomirt ...

pirms gada, 2020.02.27 17:27

Celite

Šāda summa , 80 ,40 € !? Baidos , ka neies uz laboratoriju....

pirms gada, 2020.02.27 19:26

Dace

Tikko pa Tv ziņās teica,ka pie simptomu parādīšanās jāzvana mediķiem,pašam nekur nav jābrauc,paši atbrauks un pa brīvu tas viss pasākums būšot.

pirms gada, 2020.02.27 20:19

VOT

Piemērs kā VAJAG izmantot sabiedrības dezinformētību sava labuma gūšanai. Tests par 80 EUR, bet tas pats tests uz gripu ir cik, pāris eur?

pirms gada, 2020.03.02 08:27

Latvijā un pasaulē