Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotājus aicina balsot par ģimenei draudzīgākajām pašvaldībām

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) aicina iedzīvotājus balsot un izteikt viedokli par, viņuprāt, ģimenei draudzīgākajām pašvaldībām Latvijā, aģentūru LETA informēja VARAM.
Balsošana notiks līdz 4.novembrim tīmekļvietnē "www.vietagimenei.lv". Kopējais konkursa balvu fonds pašvaldībām ir 115 000 eiro. Iedzīvotāji tiek aicināti nobalsot par vairākām (līdz trīs) ģimenei draudzīgām pašvaldībām, kā arī novērtēt un sniegt savu viedokli vai priekšlikumus par pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem attiecīgajās pašvaldībās.

Šogad konkurss norit trīs kārtās un vērtēšana tiks veikta piecās pašvaldību grupās - Kurzemes, Zemgales, Latgales, Rīgas un Vidzemes plānošanas reģionā grupās.

Konkursa pirmajā kārtā izvērtēs administratīvos datus, dzimstības datus, ņems vērā iedzīvotāju vērtējumu jeb individuālo balsojumu par pašvaldību pakalpojumiem un pašvaldību līdzdalību konkursa informatīvajā kampaņā. 

Konkursa otrajai kārtai tiks nominētas piecas labākās pašvaldības katrā plānošanas reģionā. Vērtēšanas komisija iepazīsies ar katras pašvaldības konkursa 1.kārtas rezultātiem un izvērtēs arī papildus sniegto informāciju par nodrošinātajiem pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem, tāpat arī izskatīs balsojuma laikā iedzīvotāju sniegtos komentārus, nepieciešamības gadījumā lūdzot pašvaldībām papildu informāciju.

Konkursa trešajai kārtai tiks nominētas divas pašvaldības katrā pašvaldību grupā ar augstāko punktu skaitu. Tādējādi vērtēšanas komisija klātienes vizītēs šī gada novembrī vērtēs 10 Latvijas labākās vietvaras. Laureāti katrā grupā un papildu nominācijās tiks noteikti, pamatojoties uz Vērtēšanas komisijas lēmumu.

Konkursa rezultātā tiks noteiktas piecas ģimenēm draudzīgākās pašvaldības - pa vienai katrā no plānošanas reģioniem. Katrai vietvarai tiks piešķirta naudas balva 15 000 eiro apmērā. 

Tiks piešķirta arī galvenā balva - "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019", kas iegūs naudas balvu 25 000 eiro apmērā. "Komisija var noteikt papildu nominācijas kādā no pakalpojumu grupām, kas tiks vērtētas konkursa ietvaros. Papildus naudas balvas nominācijās paredzētās vismaz 15 000 eiro apmērā," norāda VARAM.

Piešķirtā balva pašvaldībām būs jāizmanto ģimenēm ar bērniem atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai ģimenēm ar bērniem piemērotas vides veidošanai 2020.gadā.

Kā norāda ministrs Juris Pūce (AP), konkurss ir laba iespēja veicināt informācijas un labās prakses piemēru apmaiņu starp pašvaldībām. "Iepriekšējo divu gadu laikā konkursa rezultātā pašvaldības ir pilnveidojušas savus pakalpojumus un vidi, turklāt ne tikai izmantojot balvu fondu, bet arī pateicoties iespējai novērtēt savu pašvaldību no ģimeņu ar bērniem perspektīvas," pauž Pūce.

Konkurss "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība" norisinās jau trešo gadu, un tā mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. 

2018.gadā konkursā galveno titulu un 30 000 eiro balvu ieguva Olaines novada pašvaldība, savukārt 15 000 eiro balvu saņēma un 1.vietu deviņu republikas pilsētu pašvaldību grupā izcīnīja Daugavpils pilsētas pašvaldība, 21 reģionālas nozīmes attīstības centra novadu pašvaldību grupā Preiļu novada pašvaldība un 89 novadu pašvaldību grupā Ikšķiles novada pašvaldība. 

Konkursā iegūtie līdzekļi izmantoti skeitparka, rotaļu laukumu un izglītojoša objekta izveidei.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē