Iedzīvotājus aicina balsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību

Līdz 17.oktobrim iedzīvotāji tiek aicināti balsot par "Ģimenei draudzīgāko pašvaldību 2018", aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).
Konkursu jau otro gadu rīko VARAM. Tā mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Šim nolūkam ir izveidota tīmekļvietne "www.vietagimenei.lv", kurā ikviens var iepazīties ar pilnu informāciju par pašvaldībās pieejamajām iespējām, piedāvājumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem.

Konkurss norit divās kārtās - pirmajā pašvaldību iesniegto informāciju apkopo un izvērtē VARAM veidotā komisija. Pamatojoties uz pieredzi un apkopotajiem datiem par pašvaldībām, iedzīvotājiem tiek dota iespēja ne tikai nobalsot par vairākām ģimenei draudzīgām pašvaldībām, bet arī novērtēt un sniegt savus priekšlikumus, autorizējoties ar sociālo tīklu kontiem. Nobalsot iespējams iepriekšminētajā mājaslapā.

Savukārt otrajai kārtai novembrī, kurā vērtēšanu veiks komisija klātienes vizītēs, tiks virzītas trīs pašvaldības ar augstāko punktu skaitu katrā grupā - republikas pilsētu pašvaldības, reģionālas nozīmes attīstības centru novadu pašvaldības un pārējās novadu pašvaldības. Rezultāti tiks paziņoti 12.decembrī.

Viena no 119 pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems naudas balvu 30 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs - balvu 15 000 eiro apmērā. Vērtēšanas komisija varēs noteikt arī papildu nominācijas 34 000 eiro apmērā. Kopējais konkursa balvu fonds ir 109 000 eiro.

Piešķirtās naudas balvas paredzēts izmantot atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai ģimenēm ar bērniem. Aktīvi balsojot un izsakot viedokļus, iedzīvotāji var palīdzēt savai pašvaldībai tikt arī pie jauna rotaļu laukuma elementa 3000 eiro vērtībā.

2017.gadā uzsāktā VARAM iniciatīva "Ģimenei draudzīga pašvaldība" šī gada jūnijā saņēma Eiropas Daudzbērnu ģimeņu asociācijas starptautisku novērtējumu - galveno balvu kategorijā "Nacionālās valdības iniciatīva" par ieguldīto darbu ceļā uz ģimenēm draudzīgu valsti.

Pērn nomināciju "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2017" saņēma Ozolnieku novada pašvaldība. Republikas pilsētu pašvaldību grupā uzvarēja Daugavpils pilsētas pašvaldība, reģionālas nozīmes attīstības centru novadu pašvaldību grupā - Siguldas novada pašvaldība. Savukārt 89 novadu pašvaldību grupā pirmo vietu izcīnīja Olaines novads. Konkursā iegūtie līdzekļi galvenokārt ieguldīti rotaļu laukumu izveidē.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē