Ierobežojumi tirdzniecībā pagarināti līdz 7. februārim 3

Ņemot vērā kritisko situāciju veselības aprūpē un Covid-19 plašo izplatību Latvijā, Ministru kabinets 21. janvāra sēdē lēma līdz 7. februārim pagarināt iepriekš noteiktos ierobežojumus, tostarp tirdzniecībā, lai mazinātu inficēšanās risku tirdzniecības vietās gan iedzīvotājiem, gan tirdzniecības vietu – veikalu un tirgu – darbiniekiem, „Bauskas Dzīvi” informē Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Ekonomikas ministrija pateicas tirgotājiem par drošības prasību ievērošanas nodrošināšanu tirdzniecības vietās un aicina turpmāk pastiprināti kontrolēt pircēju uzvedību tirdzniecības vietās, lai pēc iespējas būtu droši tirdzniecības apstākļi. Tāpat ministrija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem, ievērot tirgotāju norādījumus un veikt iepirkšanos ātri un ilgākam laika periodam, izvairoties no ikdienas veikala apmeklējumiem. Sejas aizsargmaska, roku dezinfekcija pirms un pēc veikala apmeklējuma un distancēšanās 2 metri  ir minimālais nosacījumu komplekts drošam iepirkšanās procesam.

Arī turpmāk netiek ierobežota distances tirdzniecība un e-komercija – iedzīvotāji varēs iegādāties preces distances tirdzniecībā (internetā, pasūtot pa tālruni un e-pastu), tās varēs tikt piegādātas uz mājām un pakomātiem, tās varēs arī izsniegt un saņemt veikalos uz vietas. Tāpat netiek pārtraukta jebkādu preču vairumtirdzniecība vairumtirdzniecības bāzēs, kas nepieciešamas gan mazumtirdzniecības veikaliem, gan uzņēmumu darbībai, ražošanai, utt.  Tāpat pakalpojumu sniegšanas ietvaros atļauts nodrošināt tā sniegšanai nepieciešamās preces (piemēram, autoservisā automobiļu detaļu nodrošināšana).

Ministru kabinets lēma arī pagarināt mājsēdes laiku. Līdz ar to arī turpmākās trīs nedēļas nogalēs – 22. - 23. janvārī, 29. - 30. janvārī un 5. - 6. februārī – tiks saīsināts tirdzniecības vietu darba laiks līdz plkst.21, lai veikalu apmeklētāji un darbinieki varētu laikus atgriezties mājās, ņemot vērā, ka mājsēdes laikā līdz plkst. 22 iedzīvotājiem ir jāatgriežas savās dzīvesvietās. Mājsēdes ievērošana tiks kontrolēta. Tas nozīmē, ka arī jebkādu pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem, t.sk. preču piegāde klātienē, šajos datumos ir jāveic līdz plkst.21.00. Darba laika ierobežojums neattiecas uz diennakts aptiekām un degvielas uzpildes stacijām. Tāpat tirgotāji var turpināt veikt saimniecisko darbību, lai nodrošinātu sava darba procesa nepārtrauktību, t.sk. darbu maiņās, preču piegādes veikaliem, utml., skaidro Ekonomikas ministrijā.

Līdz 7. februārim tirdzniecības pakalpojumus klātienē sniegs tikai:
•    aptiekas, tajā skaitā veterinārās aptiekas,
•    optikas veikali,
•    degvielas uzpildes stacijas,
•    tirdzniecības vietas, kurās drīkst tirgot šādas preču grupas:
-    pārtikas preces;
-    higiēnas preces;
-    pirmās nepieciešamības saimniecības preces;
-    mobilo telefonu priekšapmaksas kartes;
-    tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus;
-    dzīvnieku barību un preces;
-    preses izdevumus;
-    sabiedriskā transporta biļetes;
-    mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus;
-    pašu ražoto lauksaimniecības produkciju,
-    ziedus.

Preču tirdzniecības ierobežojumi šajā laika periodā attiecas arī uz ielu tirdzniecību, kā arī tirdzniecību slēgtā un atklātā tirgus teritorijā. Savukārt pilnībā aizliegta ir gadatirgu organizēšana (jeb ielu tirdzniecības organizēšana).

Pievieno komentāru

Komentāri 3

pircējs

Ja no kostatētajiem saslimušajiem atskaitītu tos, kuri inficējušies pansionātos, tad
tas cipars nemaz nebūtu tik dramatiski liels. Varbūt vispirms vajadzētu izolēt pansionāta darbiniekus, lai
nestaigā apkārt un tad ierobežot pārējās sabiedrības pārvietošanos un iepirkšanos.

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.22 13:02

jautājums

Kad un kur var nopirkt pildspalvas un printeru kārtridžus? Vai man pildspalva arī jāpērk caur internetu?

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.23 18:02

INGA

Un pie tiem pašiem strādājošiem veikaliem varētu notīrīt ledu uz ielas,kā piemēram pie RIMI,pie veikala Mājai un Dārzam,tur ir tik slidens,ka vienkārši nevar paiet.Vai tad'šiem veikaliem sētnieki arī strādā attālināt,??

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.23 18:24

Latvijā un pasaulē