Iespēja apmeklēt pasīvās ēkas 4

Organizācija «Passive House Latvija» jau sesto gadu rīko pasīvo ēku atvērto durvju dienas, kas šogad norisināsies 10. – 12. novembrī. To laikā ikviens interesents varēs apskatīt arī namu «Liepalejas» Iecavas novadā.

Iedzīvotāji varēs aplūkot pasīvās ēkas un uzdot jautājumus speciālistiem. Vizīti «Liepalejās» vadīs mājas īpašnieks un «SIGA» pārdošanas daļas vadītājs Ervīns Pelsis, sertificēts «Passive House» inženieris Jānis Vanags un koka ēku konstruktors Dainis Gelbergs.
Pasīvo māju koncepcija balstās uz nākotnes formulu – zemas izmaksas, komforts un ilgtspēja. Lai par to pārliecinātos, pasīvo ēku un ļoti zema enerģijas patēriņa celltņu īpašnieki atver savu namu durvis plašākai sabiedrībai. 

Pasīvo ēku atvērto durvju dienas vienlaikus notiek visā pasaulē. Pasākumam pieteiktie nami pēc to ģeogrāfiskās atrašanās vietas sagrupēti mājaslapā passivehouse-international.org. Minētās iniciatīvas autori ir Starptautiskā pasīvo ēku asociācija un tās biedri.
Atvērto durvju dienās Latvijā varēs apskatīt arī ēkas Ādažu, Mārupes, Alojas, Amatas, Dundagas un citos novados, kā arī Rīgā, Ventspilī un citās pilsētās. Pilns saraksts aplūkojams mājaslapā passivehouse.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

pasīvsivēns

Nedod dievs tādu pasīvo sirdsmājiņu ar atvērtām durvīm !

pirms 3 gadiem, 2017.10.18 14:07

Latvijā un pasaulē