Izveidota karte ar ģimenes ārstu praksēm, kurās vakcinēs pret Covid-19 6

Tīmeklī pieejama karte, kurā iespējams atrast ģimenes ārstu prakses, kurās vakcinēs pret Covid-19, mikroblogošanas vietnē "Twitter" informēja Vakcinācijas projekta birojs. Kartē norādītas 570 ārstniecības iestādes, to adreses, darba laiki un tālruņa numuri, pa kuriem var pieteikties vakcīnas saņemšanai.

Pašlaik visvairāk vakcinēšanās iespēju ir Rīgā un lielajās pilsētās. Bet mazāk - valsts centrālajā daļā, Vidzemes ziemeļaustrumos, kā arī Kurzemē.

Karte atrodama mājaslapā "https://app.powerbi.com/view?r=eyJrIjoiNjAyZGY5ZmQtMGRhYi00NmQ2LTliMTUtM2VkMjMxNmZmYjE4IiwidCI6ImRiYzkwMTJkLTYyOGItNDNkNC1iMTkwLThhNzMwZjdlMWU5NiIsImMiOjl9".

LETA jau ziņoja, ka vairums ģimenes ārstu vakcināciju savās praksēs varētu sākt nākamās nedēļas trešdienā vai ceturtdienā, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

Viņa tostarp pavēstīja, ka patlaban jaunais rīks vakcinācijas uzskaitei tiek solīts pēc astoņām nedēļām, tāpēc ģimenes ārsti pagaidām vakcinācijas epizožu uzskaiti veiks e-veselības platformā. 

Skaidrojot ģimenes ārstu atlasi, Veide atzīmēja, ka gatavības apzināšanai tika veikta aptauja, kurā ģimenes ārsti, izvērtējot savus resursus un noslodzi, varēja pieteikties vakcinēšanai. 

Saskaņā ar Vakcinācijas projekta biroja pausto, patlaban vakcinēšanai pieteikušies 504 ģimenes ārsti, savukārt Veide skaidro, ka šis skaitlis konstanti mainās, jo ir ģimenes ārsti, kuri šobrīd izlēmuši, ka vakcināciju tomēr veiks, un ir arī tādi, kas izlēmuši to tomēr nedarīt. 

Pēc ģimenes ārstes paustā, tas noticis tāpēc, ka atsevišķos gadījumos ģimenes ārsti sapratuši, ka nespēs nodrošināt izvirzītās prasības vakcinācijas veikšanai.

Tomēr kopumā Veide paredz, ka kopējais ģimenes ārstu skaits, kuri vakcinēs, drīzāk augs nekā saruks, jo nereti kolēģi, komunicējot savā starpā, gūst pārliecību vakcinēt. 

Jau ziņots, ka valdības atbalstītais VM vakcinācijas pret Covid-19 plāns paredz līdz vasaras beigām panākt 70% pieaugušo iedzīvotāju vakcināciju.

Lai sasniegtu mērķi, no februāra būtu pakāpeniski jākāpina vakcinācijas pakalpojumu kapacitāte, lai no marta varētu nodrošināt ne mazāk kā 100 000 vakcinācijas epizodes nedēļā.

Plānots, ka vakcināciju nodrošinās ģimenes ārsti, privātās un pašvaldību ārstniecības iestādes, universitāšu slimnīcas, nacionāla mēroga vakcinācijas kompleksi, kā arī tiks rīkotas izbraukuma vakcinācijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

!?

Kas ir šīs kartes izstrādātājs? Cerams, ka viņam nav samaksāts vairāk kā pārsimts eiro? Karte no telefona praktiski nelietojama- meklētājs nestrādā, dati lekā pa visu ekrānu. Šausmīgi nepraktiska vietne, ņemot vērā, ka ir ļoti liela daļa, kas šo informāciju vēlētos apskatīt telefonos. Lūdzu autorus studijā vai vismaz pasakiet kāds viņiem, ka šis izpildījums ir vnk arhaisks?

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.20 11:56

cik saprotu

No ko tur daudz skatīt- Zirne, Grigaļūne, Lapsa- Ārenta un Mortukāne , Un vakcinācijas vieta Bauskā ir tikai Grigaļūnei, ja nemaldos, tas arī viss. Cik noprotu, tad kaut ko organizēs vecīšiem 70+ poliklīnika, un tas arī viss.Nav jau tiem ģimenes ārstiem vieta, kur to visu veikt un darīt.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.20 13:33

manējais

njemiettaču nopotējiet tos SOC tīklu gaudotājus

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.20 17:11

savājais

Ka tevi pašu kāds nenopotē.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.20 18:22

Astra

Ko tad Bauskas novada veselības veicinātāja tagad veicina?

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.24 20:32

Latvijā un pasaulē