Izveidoti septiņi maršruti Latvijas apceļošanai ar sabiedrisko transportu

Sagaidot Latvijas simtgadi, Autotransporta direkcija aicina ar autobusu vai vilcienu doties apceļot Latviju, izbraucot septiņus Latvijas valstiskuma veidošanas ceļus - "Līvu", "Jēkaba", "Brīvības", "Baltijas", "Daugavas", "Gaismas" un "Māras" ceļu, aģentūru LETA informēja direkcijā.

Ceļi ved pa sabiedriskā transporta maršrutiem, un, tos izbraucot, var apskatīt gan vēsturiski nozīmīgās vietas un objektus, gan dzirdēt stāstus par personībām un notikumiem, kas sekmējušas valsts dibināšanu un nacionālās identitātes veidošanos.

Direkcijas vadītājs Kristiāns Godiņš pauda, ka visbiežāk iedzīvotāji izmanto autobusu vai vilcienu, lai nokļūtu uz darbu, izglītības iestādēm, brauktu pie ārsta vai ciemos pie radiem, taču sabiedrisko transportu var izmantot arī, lai dotos tūrisma un atpūtas braucienos. "Asociācija "Lauku ceļotājs" ir izstrādājusi septiņus maršrutus - Latvijas valstiskuma veidošanās ceļus, ar kuriem aicinām iepazīties, izpētīt, atrast sevi interesējošo, izplānot braucienu un doties uz autobusa vai vilciena pieturu," viņš sacīja.

Tostarp "Baltijas ceļš" 350 kilometru garumā vijas no Latvijas-Lietuvas robežas punkta Grenctālē caur Bausku, Rīgu, Siguldu, Cēsīm, Valmieru, Rūjienu līdz Unguriņiem pie Latvijas-Igaunijas robežas. "Baltijas ceļš" izveidots, pieminot 1989.gada 23.augusta notikumus, kad vairāki tūkstoši iedzīvotāju sadevās rokās, savienojot Baltijas valstu galvaspilsētas dzīvā dalībnieku ķēdē.

"Brīvības ceļš" ved no Rīgas caur Dobeli, Saldu, Skrundu, Durbi un Grobiņu uz Liepāju. Tā garums ir 255 kilometri. Šī maršruta apkārtnē norisinājušies daudzi notikumi, kas tieši saistīti ar Latvijas valsts veidošanos un Brīvības cīņām.

"Daugavas ceļš" vijas gar Daugavu no Rīgas caur Jēkabpili, Daugavpili, Krāslavu līdz Piedrujai. Tas ir 340 kilometru garš. Tas ir varenais un senais tirdzniecības ceļš ar skaistiem un unikāliem dabas skatiem Daugavas loku posmā.

"Gaismas ceļš" ir izbraucams no Alūksnes caur Gulbeni, Tirzu, Jaunpiebalgu, Vecpiebalgu, Liezēri, Cesvaini līdz Madonai. Tā garums ir 200 kilometru. Šajā senajā tirdzniecības ceļā var atklāt un izpētīt kā tika izplatītas zināšanas un kultūra. Tostarp šajā maršrutā iekļauts brauciens ar Alūksnes-Gulbenes bānīti.

"Jēkaba ceļš" ir mērojams no Jelgavas caur Dobeli, Kandavu, Sabili, Kuldīgu, Ēdoli, Alsungu līdz Jūrkalnei. Tas ir 215 kilometrus garš. Brauciens pa šo ceļu iezīmēs Kurzemes hercogistes laikus.

"Līvu ceļš" ved no Ventspils caur Kolku, Rīgu, Saulkrastiem līdz Ainažiem. Ceļš ir 370 kilometru garš. Izbraucot šo maršrutu, varēs izstaigāt seno lībiešu takas, iepazīties ar seno līvu dzīvesveidu un vēsturi.

"Māras ceļš" vijas no Berķeneles pie Latvijas-Lietuvas robežas caur Daugavpili, Aglonu, Aizkalni, Lūznavu, Lipuškiem, Rēzekni, Sarkaņiem līdz Ludzai. Tas ir 220 kilometru garš. Šis ceļš iezīmēs Latgales katolisko identitāti.

"Braukšana ar autobusu vai vilcienu ir salīdzinoši lētāka nekā brauciens ar automašīnu. Braucot ar sabiedrisko transportu, nav arī jākoncentrējas uz ceļu un automašīnas vadīšanu, tāpēc var izbaudīt krāšņās Latvijas ainavas," sacīja Godiņš.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja pasažieru un kravu pārvadājumu jomā. Tās darbība galvenokārt saistīta ar sabiedriskā transporta - pasažieru pārvadājumu ar autobusu un vilcienu - plānošanu, licenču izsniegšanu kravu un pasažieru komercpārvadājumiem un atļauju izsniegšanu starptautisko pārvadājumu veikšanai.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē