Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ja līdz maija vidum negrozīs noteikumus par minimālo algo, izglītības darbinieki septembrī sāks beztermiņa streiku 15

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome šodien pieņēma lēmumu par beztermiņa streika organizēšanu septembrī, ja līdz maija vidum netiks grozīti noteikumi par pedagogu darba samaksu.
Kā aģentūra LETA noskaidroja arodbiedrībā, LIZDA 23.aprīlī Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) iesniegs vēstuli, kura no nozares ministrijas pieprasīs stingras garantijas un pieprasīs konkrētus grozījumus normatīvajos aktos, kas nosaka pedagogu darba paaugstināšanās grafika īstenošanu no šī gada 1.septembra.

Ja līdz 16.maijam netiks atrasts nepieciešamais finansējums pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildei no šī gada 1.septembra un nebūs veikti grozījumi pedagogu darba samaksas noteikumos, izglītības darbinieki sāks streiku.

LIZDA streiks tiks rīkots septembrī, sākot no 2.septembra, kad šogad paredzēta Zinību diena.

LIZDA padomes ārkārtas sēdē notikušas spraigas diskusijas par streika rīkošanu maijā vai septembrī. Pedagogi visos novados uzsvēruši, ka ir gatavi reformām, bet uzsver ka tam ir jābūt izsvērtām un kvalitatīvām. "Šī jau sen vairs nav cīņa par 40 eiro, jo tā ir pazemojoša lūgšana, bet par principu, ka arī politiķiem likumi ir jāpilda, ka arī jārealizē sevis dotie solījumi," pauda arodbiedrībā.

Arodbiedrības padome šodien vērtēja vairākus iespējamos variantus steika organizēšanas laikam. Viens no tiem paredz organizēt izglītības un zinātnes darbinieku vienas dienas vai nedēļas, vai beztermiņa streiku 2019.gada septembrī. Otrs variants paredz streiku organizēt šī gada maijā. Savukārt trešais scenārijs paredz streiku organizēt divos posmos - maijā organizēt brīdinājuma streiku, kas, nenotiekot uzlabojumiem, tiktu turpināts septembrī.

Arodbiedrība atgādināja, ka otrdien notikušajā Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē tika izskatīts jautājums par valdības rīcības plāna pasākumiem, un tas tika papildināts ar punktu, ka pedagogu zemākās mēneša darba algas paaugstināšanas grafiku sāks pildīt no 2019.gada 1.septembra. Arodbiedrība uzskata, ka valdība ir spērusi pirmo soli un valdības darbības plānā ir parādījies politiķu LIZDA piketa pārrunās solītais - pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku pildīt no šī gada 1.septembra.

Jau vēstīts, ka pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpilde iepriekš apstiprinātos termiņos, proti, līdz šī gada septembrim, ir LIZDA prasība jautājumā par streika organizēšanu. Vanaga uzsvēra, ka arodbiedrība par valdības rīcības plānā rakstīto ir sašutusi, ņemot vērā, ka koalīcijas pārstāvji, "teju sitot ar dūri pie krūtīm" saka, ka nauda būs vēl šogad.

"Kā koalīcijas politiķi var šādi nākt un maldināt? Tā ir pazemojoša un nekrietna rīcība," vērtēja Vanaga.

LIZDA pieprasa politiķus pārtraukt "neprofesionālo un nekonsekvento" komunikāciju par grafika izpildi un līdzekļu rezervēšanu šim mērķim.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

neko nesaprotu

2018.gadā Zinību diena,jeb 1.septembris bija sestdienā.Tika nolemts,ka uz skolu iesim sestdienā,par ko ne visi vecāki bija sajūsmā.Šogad zinību dienā plānojas pedagogu streika sākums.Kāpēc izvēlēta šāda diena?Vai pēc gada bērni neko vairs nenozīmē.Vai 2018.gadā tas bija liekulīgs pasākums.Tā darīt nedrīkst.Kas šo LIZDAS priekšnieci apturēs.Ceru,ka pedagogi,kas tiešām ar visu sirdi ir pedagogi,šo streiku neatbalstīs un pat protestēs.

pirms gada, 2019.04.17 20:07

-1

Kas jums nepatīk?Laikam jau taisnība uzrakstīta.Trāpīts.

pirms gada, 2019.04.22 20:38

Bļauris

Valstī ir darba spēka trūkums,ja alga maza var iet citur strādāt vai pārkvalificēties,kā to dara citi.

pirms gada, 2019.04.17 23:09

Ha

Un Bļauris ies strādāt par skolotāju!

pirms gada, 2019.04.18 19:23

Lūgums

Tā kā streiks plānojas būt beztermiņa,bērniem,kuri vasarā grib strādāt,vajadzētu zināt uz kādu laiku viņš var meklēt darbu.Lielākajā skaitā ģimeņu tas ir svarīgi.Saprotu,ka pa streika laiku algu nemaksās valsts.Vai citādi?

pirms gada, 2019.04.18 17:42

Vecāks

Manam bērnam šogad septembrī jāturpina mācības 12.klasē.Ar kādām tiesībām viņam tiek liegta mācību vielas pilnvērtīga apguve,lai 2019.gadā iestātos augstākajā mācību iestādē.Kas par to atbildēs.Jau tagad lasot un klausoties visu šo ārprātu sāku nervozēt.Es kā vecāks nedrīkstu palikt vienaldzīgs.Ko darīt man?Piketēt pie arodbiedrības ēkas ar plakātu-neatņemiet bērniem izglītību.

pirms gada, 2019.04.18 21:02

labojums

2020.gadā.

pirms gada, 2019.04.18 21:04

mans secinājums

LIZDAS biedriem vajadzētu saprast,ka jāmaina priekšniece.Viņi taču ar savām biedru naudām maksā viņai algu.Cenšas imitēt darīšanu.Kūda uz piketiem,streikiem,bet nekas uz priekšu neiet.Jauc tik cilvēkiem galvas.Dzirdot viņas sacīto TV un rakstīto presē,zūd ticība šai darbiniecei.

pirms gada, 2019.04.19 17:31

Baušķenieks

Nu tak jābeidz tā skolotāju māžošanās. Kam vēl vasarā trīs mēnešus maksā pilnu algu. Vismaz divi no tiem ir brīvi. Skolu brīvlaikā...... Un nav tie mazāk atalgotie..... Nu nav..... Cik daudzi cilvēki strādā ļoti smagu darbu par min. Algu. To ka arodbiedrība māk bļaustīties tas gan.

pirms gada, 2019.04.19 17:58

pele

Kas viņiem liek strādāt par minimālo algu? Lai nāk uz skolu!

pirms gada, 2019.04.22 07:07

jēģers

Ja nopietni, tad par šo māžošanos ir jādod starp acīm. Skolotāju algas uz šodienu ir daudz par lielām.

pirms gada, 2019.04.21 19:40

Hmmm

Tiešām? Varbūt vēlies pastrādāt? Vismaz nedēļu? Tad parunāsim...)))

pirms gada, 2019.04.23 22:04

Rainis

pilnīgi pareizi- algas ir par lielām!! Ja gribat lielākas-pameklējiet citur! Gribētos redzēt kā atradīsiet...un kā spēsiet izpildīt prasības.

pirms gada, 2019.05.08 21:16

Gita

Pedagogi! Beidziet cikstet. Smiekligi paliekat. Jums par maz? Parslogoti? Kauna nav.

pirms gada, 2019.05.08 11:48

XXL

vismaz puse no tiem pedagogiem jāatlaiž pelnītā atpūtā, tad arī pārējiem būs algas

pirms gada, 2019.05.08 21:04

Latvijā un pasaulē