Janvāra noslēgums bijis teju četrus grādus siltāks par normu

Janvāra trešā dekāde bijusi 3,7 grādus siltāka par normu, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā. Gada pirmā mēneša pēdējās dienās laika apstākļus noteica mazaktīvu ciklonu darbība, tāpēc debesis pārsvara bija mākoņainas. Vidēja gaisa temperatūra dekādes laikā bija mīnus 1,4 grādi, kas ir 3,7 grādus vairāk par normu. Dienas laikā gaisa temperatūra pārsvarā bija virs 0 grādiem, bet naktīs tikai nedaudz noslīdēja zem 0 grādu atzīmes.

Lai gan nokrišņi janvāra pēdējās desmit dienās novēroti katru dienu, tomēr kopējais to daudzums bija 11,6 milimetri, kas ir 87% no normas. Visvairāk nokrišņu fiksēti Piedrujā - 152% no normas, Sīļos - 149% un Lubānā - 146% no šo novērojumu staciju normas.

Mēneša pēdējās dienās sniega sega bija izveidojusies gandrīz visā valstī, atsevišķās vietās gan sniega sega nokusa un parādījās atkal no jauna. Tikmēr Ainaži bija tā vieta, kur sniega sega nav bijusi visas dekādes laikā. Savukārt visbiezākā sniega sega bija Alūksnē - 26 centimetri.

Dekādes laikā pārsvarā pūta mērens vējš, vien atsevišķās vietās Kurzemē sasniedzot brāzmas līdz 16 metriem sekundē.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē