Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunā parauga ID kartes varēs saņemt jau no 2.septembra 9

Ministru kabinets 27.augustā apstiprināja noteikumus, kas paredz, ka no 2.septembra Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sāks izsniegt jaunā parauga personas apliecības (ID kartes), aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrija.

Jaunā parauga dokumentam būs divreiz garāks derīguma termiņš, jauni un inovatīvi drošības elementi, neierobežots e-parakstu skaits, kā arī krāsains ID kartes turētāja foto.

Jaunā parauga personas apliecībās ir iestrādāts caurskates logs ar personalizētu kartes turētāja sejas attēlu. Plānots, ka e-paraksts un elektroniskā identifikācija nākotnē darbosies bezkontakta vidē, paverot plašākas iespējas mobilo ierīču lietošanā.

Turpmāk personas apliecības tiks papildinātas ar personvārda citas valodas oriģinālformas ierakstu, kā arī citām niansēm, tādējādi nedaudz izmainot personu apliecību vizuālo izkārtojumu.

Vienlaikus mainītas ir vairākas valsts nodevas par personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu.

Valdība šodien atbalstīja Iekšlietu ministrijas sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kuru mērķis ir rast iespēju Latvijā vismazāk nodrošinātajiem iedzīvotājiem - bērniem līdz 20 gadu vecumam, pensionāriem un personām ar invaliditāti samazināt valsts nodevas likmi par personas apliecības izsniegšanu no 7,11 eiro uz 5 eiro.

Lai nodrošinātu minēto iespēju, pārējai iedzīvotāju daļai valsts nodevas apmērs par personu apliecinoša dokumenta izsniegšanu būs nedaudz jāpalielina.

Tas nozīmē, ka pārējām iedzīvotāju grupām par personas apliecības izsniegšanu desmit darbdienu laikā un par pases izsniegšanu bērniem līdz 20 gadu vecumam, pensionāriem un invalīdiem desmit darbdienu laikā, kā arī par personas apliecības izsniegšanu bērniem, pensionāriem un invalīdiem divu darbdienu laikā nodeva palielināsies par 77 centiem, proti, tai sasniedzot 15 eiro.

Par pases izsniegšanu personām bez atvieglojumiem desmit darbdienu laikā, ja persona vienlaicīgi saņem arī personas apliecību, būs jāmaksā 20 eiro līdzšinējo 21,34 eiro vietā.

Par personas apliecības izsniegšanu personām bez atvieglojumiem divu darbdienu laikā, par pases izsniegšanu personām bez atvieglojumiem desmit darbdienu laikā, kā arī par pases izsniegšanu bērniem līdz 20 gadu vecumam, pensionāriem un invalīdiem divu darbdienu laikā valsts nodeva palielināsies par 1,54 eiro, proti, tai sasniedzot 30 eiro.

Par pases izsniegšanu personām bez atvieglojumiem divu darbdienu laikā, ja persona vienlaicīgi saņem arī personas apliecību turpmāk par 2,69 eiro samazinoties nodevai būs jāmaksā 40 eiro.

Savukārt par pases izsniegšanu personām bez atvieglojumiem divu darbdienu laikā valsts nodeva samazināsies par 1,91 eiro tai sasniedzot 55 eiro.

Jaunās nodevas spēkā stāsies 2.septembrī - vienlaicīgi ar jaunā parauga personas apliecību izsniegšanas sākšanu.

Jau ziņots, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pērn noslēgusi ar uzņēmumu "Idemia France S.A.S." par jauna parauga personas apliecību izgatavošanu un piegādi, kas paredz minēto personas apliecību piegādi no 2019.gada līdz 2023.gadam. Lai atvieglotu administratīvo un finansiālo slogu personām, kam personas apliecība jāsaņem valstī noteiktā obligātuma dēļ, paredzēts, ka jauno personas apliecību derīguma termiņš būs desmit gadi līdzšinējo piecu vietā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

es

Varētu rakstīt drusku saprotamāk ne tik samudžināti!

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.29 11:12

pssvords

izskataas peec arzemnieces))

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.29 11:33

no laukiem

Skaista kā mūsu Māte Eiropa.

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.29 12:01

linn

es sogad julijaa iznemu identifikacijhas karti , uz 5 gadiem, jo vecai beidzaas termins, to , ko mana tagat derigan lidz 2024g, nu labi, es varu apmainit tad 2023, gadaa ja kas, bet ne jau atkal septembrii man jamaina ? ka tur tagat iisti ir1??

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.29 11:31

Zirgs

Vajag kaut nedaudz palasit arī kautko vairāk par populisma rakstiem internetā! Visos portalos jau pavasari bija PLMP informācija,ka juanā paraugs ID kartes neizsniegs lidz rudenim,lai ekonomētu valsts lidzekļos,jo esot milzīgi vecā parauga karšu krajumi. Bet nevajag vaimanāt- nekur nav teikts ,ka tās jaunās kartes 10g izvilks .Būs atkal kād Eiropas lēmieniņš ar kuru izdomās ,ka drošiba nepietiekama...jamaina!

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.04 13:20

Sarežģīti

Tiešām, tā samudžināts, ka bez maz vai skaļi jālasa un 2 reizes, lai saprastu:)

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.29 13:40

Vb

Nesen mainīju savu ID karti, jo tuvojās deriguma termiņa beigas. Bauskas Pases daļā neieminējās par to, ka no 2.septembra būs jaunas ID kartes! Nemaz nebūtu tagad taisījusi!

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.30 13:30

tiem, kam sarežģīti

Ja māk lasīt un nav analfabēts, visu var normāli saprast. Nekur taču nav rakstīts, ka visiem tagad ID kartes jāmaina un ka vecā parauga nav derīgas. Gluži vienkārši līdztekus abi varianti būs, kamēr "vecais paraugs" ar laiku beigsies. Mīlīši, vairāk jālasa grāmatas, žurnāli un avīzes, lai trenētu uztveres spējas! No facebook spaidīšanas esat atrofējušies, tāpēc neko nespējat uztvert un saprast.

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.30 16:09

Latvijā un pasaulē