Jaunais VP priekšnieks sola «veco laiku» beigas un neiecietību pret negodprātīgiem policistiem 8

Jaunais Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks sola "veco laiku" beigas un būt ļoti neiecietīgs pret negodprātīgiem policistiem. Ruks šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē norādīja, ka viņš būs ļoti neiecietīgs pret negodprātīgiem policistiem, jo "vecie laiki beigušies".

Tāpat viņš uzsvēra, ka jāstrādā pie tā, lai VP būtu regulāra un pastiprināta kontrole pār likumsargiem. Šādai kontrolei ir jāsākas jau no policista tiešā priekšnieka līmeņa. "Jāskatās, kā policists dzīvo, kādu auto pārvietojas, kāda ir viņa māja," piebilda Ruks.

Jaunais VP priekšnieks gan vērsa uzmanību, ka negodprātīgas rīcības izskaušanai liela nozīme ir prevencijai, topošo policistu izglītošanai un VP sadarbībai ar Iekšējās drošības biroju un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB).

"VP koledžā jautājumam par korupcijas riskiem jau sākotnēji jābūt iekļautiem policistu izglītošanā. Jāskaidro konkrēti piemēri no pagātnes un kas par to draud. Izaudzinot policistu no pirmajām dienām, viņš nedomās par koruptīvām izpausmēm," norādīja Ruks.

Jau ziņots, ka valdība vakar VP priekšnieka amatā apstiprināja VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieku Ruku.

Likums paredz, ka VP priekšnieku amatā uz pieciem gadiem ieceļ iekšlietu ministrs pēc tam, kad attiecīgo kandidatūru apstiprinājis Ministru kabinets.

Ruks šogad 6.jūlijā iecelts VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieka amatā, bet 12.augustā viņam piešķirta pulkveža pakāpe.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Kristīna

Apsveicam jaunajā amatā !Gaidījām kas būs godājamā Ķuzes vietā.
Piekrītu rakstā teiktajam par policistu godaprātu.
Man bija saskare ar negodīgu kriminalpolocijā strādājošu kaimiņieni,kuras tēvs ,mednieks ,solija nosaut manu suni ,ja ieraudzīs uz ceļa(pie manas mājas).
Nepagaja ilgs laiks un viņu suns sāka skriet precībās pie manas meitenes no viņu 3!km attāla īpašūma.
Sūtija citu cilvēku ,lai nak ar kājām pakaļ viņu sunim,kaut gan sēta pilna ar automašīnām.
Protams suni nekad noķert neizdevās ,jo milzīgs un laidās prom par laukiem.
Beigās kāds no pagasta parvaldes pēc mana ziņojuma nošāva to suni.Tad gn sākās ziņojumu līmēšana,braukāšana un meklēšana.
Bet es tiku pie lēruma dalmāciešu jaukteņu kucēniem ,kuri rdīja problēmas viņiem atrast simniekus un tagad grūti uzturēt vienu nepaņemto,kuram jau 3 gadi.
Dazīem liekas ka drīkst pārkāpt to ko sabiedrībai aizliedz un pat kauna izjūtas nepārņem.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.14 15:17

pļurkšķvedis

Solīts makā nekrīt ! - tāds tas tautas teiciens un, visbiežāk, arī pareizs.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.14 16:45

Īpaši stulbs

Jā, Bauskā arī ir policisti, kas dzīvo pāri saviem legālajiem ienākumiem

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.14 17:41

Ups

Aha, ha hāāāāā
vai tad policistu darba prestižu un darba kvalitāti pacels ar to Bauskas harēmu, kur tās beibes baidās no savas ēnas, kur nu vēl no likumpārkāpējiem? Un kur ta raus tos godīgos, darbīgos un ar policista amatam atbilstošu stāju??? Ievedīs kā importa preci Vai ?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.14 19:50

Pilotka

Bet cepures gan no "vecajiem laikiem" atgriezušās!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.15 00:10

Latvijā un pasaulē