Jūlija noslēgumā karstumu nomainīs vēss laiks

Tuvākajās dienās gaisa temperatūra Latvijā tuvosies karstuma rekordiem, savukārt jūlija pēdējais saullēkts var atnest dažus aukstuma rekordus, prognozē sinoptiķi.
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka nedēļas nogalē gaiss sakarsīs līdz +31 grādam. Atbilstoši "Global Forecast System" prognozei mēneša karstākā diena būs svētdiena, kad visā Latvijā, izņemot daļu piekrastes, termometra stabiņš pakāpsies līdz +29..+32 grādiem. Vēl arī pirmdien, 29.jūlijā, valsts dienvidrietumu novados iespējama tveice līdz +31 grādam.

Turklāt, samazinoties ozona daudzumam stratosfērā, gaidāms gada augstākais ultravioletais starojums. No saules īpaši jāsargājas dienas vidū - no plkst.12 līdz 15.

Laiks būs pārsvarā saulains, tomēr var izaugt atsevišķi lielāki gubu mākoņi, no kuriem var sagaidīt īslaicīgu lietu. Lietus un pērkona negaiss visvairāk iespējams pirmdien valsts centrālajā un rietumu daļā.

Arī tuvākās naktis būs siltas - minimālā gaisa temperatūra +15..+20 grādi. Taču jau otrdienas saullēktā valsts ziemeļaustrumos gaisa temperatūra var pazemināties līdz +6 grādiem, nakts uz trešdienu visā valstī būs dzestra. Ja piepildīsies prognoze par mākoņu izklīšanu un vēja norimšanu, gaisa temperatūra 31.jūlija saullēktā vietām var noslīdēt zem +5 grādiem, pārspējot aukstuma rekordu.

Gaisa temperatūra pēcpusdienā, sākot ar otrdienu, nav gaidāma augstāka par +15..+23 grādiem.

Straujš temperatūras kritums nākamnedēļ gaidāms tādēļ, ka anticiklons no Ziemeļeiropas atkāpsies uz Arktiku un Krievijā pastiprināsies ciklons. Gar anticiklona austrumu malu un ciklona rietumu malu Eiropas ziemeļaustrumu daļā ieplūdīs gaiss no aukstākajiem Arktikas apgabaliem.

Arktiskais gaiss būs ne tikai vēss, bet arī sauss, tādēļ jūlija pēdējās divās dienās netiek prognozēti nokrišņi. Augusta sākumā brīžiem iespējams lietus un pērkona negaiss, gaisa temperatūra saglabāsies zem normas vai arī svārstīsies ap to.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē