Kaljulaida Igaunijas prezidenta amatā stāsies nākamnedēļ

Kersti Kaljulaida, kuru Igaunijas parlaments pirmdien ievēlēja par nākamo valsts prezidenti, amatā stāsies nākampirmdien, 10. oktobrī.

Tā kā pašreizējā Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa amata termiņš oficiāli beidzās 9. oktobrī, 46 gadus vecā Kaljulaida Igaunijas valsts vadītājas amatā stāsies 10. oktobrī. Viņa būs pirmā sieviete Igaunijas prezidenta amatā.

«Ar mierīgu sirdi un ciešu pārliecību 10.oktobrī nodošu Igaunijas Republikas prezidenta pilnvaras Kersti Kaljulaidai,» teikts Ilvesa apsveikumā jaunievēlētajai pēctecei.

Viņš norādīja, ka Kaljulaidai ir «zināšanu pilns un gudrs skatījums uz iekšējās situācijas un drošības jautājumiem gan Igaunijā, gan Eiropā».

«Aicinu visus tautiešu atbalstīt viņu kā jauno valsts vadītāju,» uzsvēra Ilvess, kuram pirmdienas vakarā paredzēta tikšanās ar Kaljulaidu.

Jau vēstīts, ka Kaljulaida pirmdien tika ievēlēta Igaunijas prezidenta amatā. Par viņu nobalsoja 81 deputāts. Ievēlēšanai bija nepieciešamas divas trešdaļas jeb vismaz 68 deputātu balsis. Rīgikogu sēdē, kurā balsoja par nākamo Igaunijas valsts prezidentu, piedalījās 98 no 101 Igaunijas parlamenta deputāta. 17 deputāti biļetenā nebija izdarījuši atzīmi.

Ilvesa otrais piecu gadu amata termiņš noslēgsies oktobrī. Konstitūcija viņam liedz kandidēt uz trešo amata termiņu pēc kārtas.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē