Kariņš: Prognozēju, ka ārkārtējā situācija Latvijā netiks pagarināta 7

Prognozēju, ka ārkārtējā situācija Latvijā pēc 6.aprīļa netiks pagarināta, lai gan tas paredz, ka noteiktie ierobežojumi tiks mīkstināti tikai pakāpeniski, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

"Protams, ka mēs šajā ārkārtas situācijā dzīvojam jau gadu, bet, situācijai nedaudz uzlabojoties, vairs nav vajadzīgs lietot šo juridisko terminu, kas nenozīmē, ka noteiktie ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai uzreiz tiks atcelti, jo tie tiks mainīti pakāpeniski," sacīja Kariņš.

Jau ziņots, ka šodien Ministru kabineta sēdē plānots diskutēt par ārkārtējās situācijas nepagarināšanu pēc 6.aprīļa un par pakāpenisku Covid-19 dēļ ieviesto ierobežojumu mīkstināšanu.

Valdības sēde sāksies plkst.10.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka valdība varētu apspriest priekšlikumu nepagarināt ārkārtējo situāciju pēc 6.aprīļa, vienlaikus paredzēts diskutēt par patlaban valstī noteikto ierobežojumu pakāpenisku mīkstināšanu.

Sēdes laikā plānots uzklausīt Veselības ministrijas sagatavoto informāciju par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi, testēšanu, kā arī situāciju ģimenes ārstu praksēs.

Tāpat sēdē tiks uzklausīta aktuālā informācija par vakcināciju pret Covid-19.

Valdība arī skatīs Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto priekšlikumu, kas paredz, ka šajā mācību gadā 9.klases skolēniem obligāti jākārto diagnosticējošie darbi latviešu valodā un matemātikā, kā arī, pēc skolas izvēles, varēs kārtot diagnosticējošos darbus svešvalodā, Latvijas vēsturē, mazākumtautības valodā, dabaszinībās.

Sēdē tiks arī skatīt Finanšu ministrijas sagatavotais ziņojums par 2022.gada budžeta izstrādes grafiku.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 6.aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

kasis

Tad jau varesim maskas nevalkat un neieverot distanci.Izsludinot arkartas stavokli,mums rokas ir sasietas,bet tagad to varam neieverot.

pirms 3 mēnešiem, 2021.03.24 08:28

Lielvīrs

Vairs nekādi iepirkumi bez konkursu izsludināšanas.. Cik žēl.

pirms 3 mēnešiem, 2021.03.24 08:52

Knariņa aktuālākais pļurkšķējums

Muld pa tukšo. Vācijā jau pagarināja līdz 18.aprīlim, mūsu *sēdētājiem* būs *jāizsēž* tas pats

pirms 3 mēnešiem, 2021.03.24 11:13

toties

Vācijā veikali visu laiku strādāja, protams, ievērojot distanci un cilvēku plūsmu. Latvijā jau gadu nevar nopirkt ne apavus, ne apģērbus. Vai tad tas ir normāli ? Laukos un strādājot zemes darbus vajag taču to visu.

pirms 2 mēnešiem, 2021.04.06 06:51

ilze

Ha ha ha..nāks tuvāk 6.aprilis un būs citi vārdi..diemžēl slimība izplatās..man ļoti negribas pieņemt šdu lēmumu bet diemžēl mēs nevaram atcelt ierobežojumus..ir jāpagarina

pirms 3 mēnešiem, 2021.03.24 21:54

Uve

Ierobežojumus jau neatceļ. Tikai ārkārtas stāvokli.

pirms 3 mēnešiem, 2021.03.25 11:37

Latvijā un pasaulē