Ķīpsalā šodien sākas Grāmatu svētki

No 1. līdz 3. martam Starptautiskais izstāžu centrs Rīgā, Ķīpsalā, kļūs par iedvesmojošu grāmatu valstību, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji, spēļu ražotāji, mazie un lielie lasītāji, – tas būs «Latvijas Grāmatu izstādē 2019», portālu informē Inese Libere, BT1 mediju koordinatore.

«Latvijas Grāmatu izstāde» Ķīpsalā norisināsies jau 22. reizi. Piedalīsies 103 uzņēmumi no 8 valstīm – Latvijas, Baltkrievijas, Čehijas, Lietuvas, Krievijas, Turcijas, Ukrainas un Vācijas. Aktuālo grāmatniecībā «Latvijas Grāmatu izstādē 2019» prezentēs 49 Latvijas grāmatizdevēji. Pirmo reizi izstādē ir Ukrainas nacionālā ekspozīcija «Ukrainas grāmata».

Vienlaikus izstādē darbosies četras pasākumu norises vietas: Lielā skatuve, Rakstnieka viesistaba, Jautrā lasītava un Uzvediba.lv darbnīcas. Trīs dienās «Latvijas Grāmatu izstādē 2019» notiks 102 kultūras pasākumi, no kuriem 24 būs jauno grāmatu atvēršanas svētki. Izstādē varēs satikt vismaz 150 autorus.

1. martā notiks starptautiska konference «Veiksmes faktoru meklējumi mūsdienu grāmatu tirgus realitātē».

Jau otro reizi izstādē mazie lasītāji varēs vērot Leļļu teātra izrādi. 3. martā būs «Makss un Morics»!

Grāmatu maiņas punktam Rīgas Centrālā bibliotēka ir sagatavojusi 5542 grāmatu sākumkapitālu, no kurām 2622 grāmatas ir daiļliteratūras izdevumi, bet 1096 – bērnu un jaunatnes literatūra, pārējās ir dažādu nozaru grāmatas.

Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izglītības izstāde «Skola 2019», kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs. Vairāk: www.bt1.lv/skola

«Latvijas Grāmatu izstādi» rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju. Vairāk: www.bt1.lv/lbf

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē