Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

KNAB par krāpšanu aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani 9


Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šorīt aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (VL-TB/LNNK), liecina aģentūra LETA rīcībā esošā informācija.

Helmaņa tālrunis patlaban ir izslēgts.

KNAB paziņojumā presē norādīts, ka birojs veic neatliekamās procesuālās darbības, tai skaitā sankcionētas kratīšanas.

Kriminālprocess sākts šī gada 6.augustā pēc Krimināllikuma 318.panta otrās daļas, 177.panta pirmās daļas un 275.panta pirmās daļas. Proti, par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, krāpšanu un dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu

Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka Helmanis, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, izkrāpa pašvaldības finanšu līdzekļus, izmantojot ārstniecības iestādes ārsta izsniegtu viltotu darba nespējas lapu. Šī gada februārī veikto krāpniecisko darbību rezultātā pašvaldībai nodarīts zaudējums ne mazāk kā 855,71 eiro apmērā.

Šobrīd aizturēta viena persona, aģentūrai LETA zināms, ka tas ir Helmanis.

Par piemērojamo drošības līdzekli procesa virzītājs lems atbilstoši Kriminālprocesa likumā noteiktajam termiņam, proti, 48 stundu laikā.

Izmeklēšanas interesēs detalizētu informāciju par kriminālprocesu KNAB šobrīd nevar sniegt.

Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs aģentūrai LETA sacīja, ka Helmanis pašlaik pašvaldībā nav, bet par pašvaldības vadītāja aizturēšanas faktu viņš uzzinājis no ziņu aģentūras LETA. Lai gan aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka pašlaik KNAB darbinieki veic kratīšanu Ogres novada domes ēkā.

Kā liecina informācija Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā, Helmanis 2018.gadā pašvaldībā nopelnīja 20 733,87 eiro, savukārt par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) padomnieka pienākumu pildīšanu viņš nopelnījis 6960,97 eiro. Pabalstā Helmanis no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras saņēmis 7340,97 eiro, bet, pārdodot automobili, domes priekšsēdētājs no SIA "Lone Il" ieguvis vēl 13 500 eiro.

Helmanis reģistrējis 350 000 dolāru lielas parādsaistības. Vienlaikus viņš ir izsniedzis četrus aizdevumus, kuru kopējā vērtība ir 156 102 eiro. Helmanis deklarējis arī 25 3800 eiro skaidras naudas uzkrājumus. Deklarācijā pieejamā informācija liecina, ka Helmanim pieder būve Ogrē, kā arī zemes un ēkas nekustamie īpašumi Jaunjelgavā.

Jau ziņots, ka 2009.gadā Valsts policija Helmani aizturēja saistībā ar lietu, kas ierosināta par mēģinājumu izspiest naudu, lai Ogres televīzijā netiktu demonstrēts kāds kompromitējošs sižets. Vienlaikus tika aizturēts Ogres televīzijas īpašnieks Artūrs Robežnieks.

Rīgas apgabaltiesā aprīlī Helmanim un Robežniekam atstāja spēkā piespriesto 38 000 eiro sodu par izspiešanu grupā

Helmanis kopā ar Robežnieku apsūdzēti par līdzekļu izspiešanu no Helmaņa bērnu krusttēva, toreizējā Ogres novada domes deputāta Gunāra Kārkliņa pirms pašvaldības vēlēšanām.

Neminot apsūdzēto vārdus, prokuratūra iepriekš norādījusi, ka 2009.gada aprīļa beigās apsūdzētais, izmantojot apstākli, ka 2009.gada 6.jūnijā paredzētas pašvaldību vēlēšanas, vienojās ar otru apsūdzēto par naudas prettiesisku pieprasīšanu no kāda Ogres novada domes deputāta.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Xxx

Visur lielie kungi zog paši nevi neredz,bet mums zemākajiem jāizdzīvo ar to,kas mums ir.

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.21 13:15

birutstante

kuš........

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.21 19:41

Laucinieks

Ješka mūs no ZZ neaiztiek.

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.22 12:05

Arlovskis

ZZ ziedotāji var justies droši. Cita starpā, Bauksas valdīklas, gaidu no jums piķi objekta pabeigšanai. Vajadzēs papildus kādus 4 miljonus. Un labi, ka te nav iesaistīts VNĪ - citādi būtu kā ar JRT un RRee, kur tiek lauzts līgums un tiek meklēts jauns būvnieks.

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.23 11:03

neKNĀBis

Nacionāļa Ābelnika priekšā sēdēšanas laikā tingeļtangeļu administrācijā no uzņemēja tika paprasīts "otkatiņs"! nu un..... ne čiku ne grabu, vainīgais tika sveikā ar vieglu izbīli!!!

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.21 14:21

klau

Kurš ta prasīja? Mārtiņš V.?

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.23 11:05

muldoņam

Ko nu muldi! Ja tev kas zināms, tad runā konkrēti: kurš prasīja un kam prasīja?

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.26 10:32

M.Žinžibauo

Kas tad tas par kungu! Tāds puflaciņš vien ir. Nav jau rajona izpildu komitejas priekšsēdētāja rangā. Ja būtu, tad varētu teikt - kungs. Cik tad novados sašķaidīja bijušo Ogres rajonu, kad putināja normālo sistēmu?

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.24 11:31

Latvijā un pasaulē