Krišjānis Kariņš: «Nevakcinētie cilvēki tur mūsu sabiedrības brīvības atslēgu savā rokā» 35

Šodien, 20. oktobrī, norisinājās Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa attālināta tikšanās ar reģionālo mediju pārstāvjiem, kur tika apspriesti vairāki jautājumi saistībā ar Covid-19 pandēmiju. Tiešsaistē preses konferencē piedalījās arī „Bauskas Dzīve”.

Preses konferences laikā Ministru prezidents vairākkārtīgi uzsvēra vakcinēšanās nepieciešamību: «Šajā laikā mums vajadzīga visas sabiedrības mobilizācija. Pote var izglābt dzīvību, gan savu, gan kaimiņa. Mūsos ir jābūt tai sabiedriskajai atbildībai. Iesaku uzrunāt draugus, kaimiņus, aicināt viņus vakcinēties. Mūsu visu interesēs ir palīdzēt cilvēkiem vakcinēties, lai sabiedrība atkal būtu aktīva. Zviedrija, Somija, Norvēģija, Dānija, Īrija – visās šajās valstīs ir atcelti ierobežojumi, jo ļaudis spējuši bez pretestības iet vakcinēties. Kādēļ pie mums tā ir? Uzskatu, ka pamati sakņojas neuzticībā valsts varai un iestādēm kā tādām, kas nācis vēl no bijušās padomju telpas. Lielu lomu spēlē arī dezinformācija, kam tauta arī notic. Diemžēl esam spiesti šobrīd nest lielu slogu citu cilvēku rīcības trūkuma dēļ. Mums ir pietiekami daudz nevakcinētie tieši vecāka gada gājuma cilvēki. Viņiem droši vien ir grūti tikt uz kādu vakcinācijas punktu, tāpēc uzskatu, ka ikdienā vakcinācijas punktu skaitu vajadzētu krasi paplašināt. Nevakcinētie cilvēki tur mūsu sabiedrības brīvības atslēgu savā rokā, un ja viņi turpinās tā darīt, tad ilgi turēs gūstā visu valsti.»

Kas tad būs vēl stingrākie ierobežojumi nevakcinētajiem pēc 15. novembra? Viena no domām ir, ka būs iespēja iegādāties pirmās nepieciešamības preces tikai mazajos pārtikas veikaliņos. Pamatā būtu mērķis nodrošināt, lai šie cilvēki neietu sabiedrībā, jo apdraudēti ir gan viņi paši, gan apdraud citus un arī veselības aprūpes sistēmu. «Ja cilvēki joprojām atteiksies no potes, tad būtu jāatrod vēl kādi veidi, lai viņiem uzliktu atbildību par to, ko viņi dara,» uzsver K. Kariņš.

Kas notiks pēc 15. novembra, ja darbinieks tomēr nebūs ar sadarbībspējīgu sertifikātu? Paredzēts, ka darba devējam būs tiesības atlaist darbinieku, ja nebūs sertifikāta. Pašlaik līdz galam tas nav apstiprināts, bet ir ierosināts izskatīšanai Saeimā otro reizi. K. Kariņš atzīst, ka visa koalīcija ir izpratnē, kāpēc to neatbalsta, jo šī ir nepieciešamība, lai mudinātu cilvēkus arvien vairāk vakcinēties. Vēl nav zināms, bet iespējams, šis jautājums Saeimā tiks skatīts šo ceturtdien. Tomēr skaidrs ir tas, ka nevakcinētajiem cilvēkiem būs arvien grūtāk un tiks likti stingrāki ierobežojumi. Detaļas iespējams tiks izstrādātas šīs dienas Ministru kabineta ārkārtas sēdē.

Četras nedēļas, mājsēdes laikā, nevarēs darboties tirdzniecība, izklaide, labsajūtas nozares. Ražotāji un būvnieki savu darbu varēs turpināt. Tie, kuri nevarēs, tiem tiks atdzīvināti tie paši atbalsta mehānismi, kādi bija pagājušās dīkstāves laikā. Valsts izmaksās kompensāciju, kas kopumā sasniedz apmēram 200 miljonus eiro. Pēc mājsēdes beigām viss būs atpakaļ zaļajā režīmā, kas ļaus ekonomikai attīstīties. Ja būs nepieciešamība, tiks nodrošināts īpašs atbalsts ģimenēm ar bērniem, jo, kā zināms,  mācības skolēniem norisināsies attālināti. Ātrāk klātienē tās varēs atsākt 1. - 3. klases audzēkņi.

Tikšanās gaitā nedaudz tika runāts par administratīvi teritoriālo reformu. Kādi signāli par tās virzību, plusiem, mīnusiem. «No jaunievēlētajiem pašvaldību vadītājiem ir pozitīvas atsauksmes, tādā ziņā, ka viņi redz iespēju sakārtot problēmas, kas agrāk bija grūtāk risināmas. Piemēram, skolu tīkli. Skatoties no kopējās valsts pārvaldes efektivitātes, samazinot pašvaldību skaitu, esam pareizajā virzienā. Piebildīšu, ka vēl stāv priekšā slimnīcu tīkla reforma. Man liekas, ka mazajiem ciemiem un pilsētām neatpalikt attīstībā no lielajām pilsētām nav iespējams, ne mūsu, ne citās valstīs. Nevar visu pilnīgi vienmērīgi attīstīt. Piemēram, ap lielajām pilsētām ir daudz lielāka aktivitāte nekā citur, jo ir lielāka cilvēku koncentrācija. Attīstība vienmēr veidojas ap kaut kādiem centriem. Tāpēc pateicoties lielākiem novadiem, līdz ar to izteiktākiem centriem, varam domāt par plašāku attīstību,» atbild Ministru prezidents.

Pievieno komentāru

Komentāri 35

baušķis

cik ilgi vēl šis jenots rīdīs cilvēkus?

pirms mēneša, 2021.10.20 17:19

vienkārši

cik ilgi mēs to ļausim?

pirms mēneša, 2021.10.20 17:34

Vaukšķis un nevienkārši

Nevis Kariņš to panāca, bet antivakseri, kas plosījās arī Bauskā. Un tiešām, cik ilgi ļausim tiem "paņdēmijas nau" un "nepotēšos ar eksperimentālu poti" musināt cilvēkus?

pirms mēneša, 2021.10.20 17:51

kasis

Neesmu vakcinejies vel,bet nesaprotu kapec tagad tiek ierobezoti vakcinetie.Tad jau sitas viss nekad neapstasies,iesim pa rinki.Knarijs reali ir uzmetis vakcinetos cilvekus ar so lokdaunu.

pirms mēneša, 2021.10.20 17:57

kasis

Neesmu vakcinejies vel,bet nesaprotu kapec tagad tiek ierobezoti vakcinetie.Tad jau sitas viss nekad neapstasies,iesim pa rinki.Knarijs reali ir uzmetis vakcinetos cilvekus ar so lokdaunu.

pirms mēneša, 2021.10.20 17:57

INGA

KASI,kas tur ko nesaprast ''pateicoties"" šādiem šleseristiem,gobzemistiem un pārējiem neapzinīgajiem ļautiņiem,tagad jācieš arī sabiedrības atbildīgākai daļai.Tas ir vājprāts,bet nav jau pašlaik citas izejas.To viņi ļaunprātīgi ir panākuši,ka tagad visa ekonomika,slimnīcas,vārdu sakot visa normālā dzīve ir paralizēta.

pirms mēneša, 2021.10.20 19:00

PINGA

Izraēlā ir vakcinēti 85%, kāpēc tur ir ierobežojumi un maskas??? Uz teātriem iet tikai VAKCINĒTIE, kāpēc tur jāsēž ar 2m distanci un ārstniecisko masku??? ieslēdz smadzenes, tu aprobežotā INGA!

pirms mēneša, 2021.10.20 19:29

Uzvārds

Inga, kā tieši Jūs no manis esat cietusi? Paskaidrojiet, lūdzu, ka Jūs esat cietusi no manis, vesela, nevakcinèta, ar labu imunitāti esošā, cilvēka?

pirms mēneša, 2021.10.20 21:46

Vārds - uzvārds

Un Tu esi 100% drošs, ka Tava "labā imunitāte" nesaķers to vīrusu, kas ir jauns un nepazīstams un ko Tava "labā imunitāte" var neatpazīt?

pirms mēneša, 2021.10.20 21:58

Uzvards

Hmm... Un par vakcīnu šo kāds ir 100 procentu drošs?

pirms mēneša, 2021.10.20 22:16

kasis

Varbut cilveki parada savu lojalitati valdibai un sis ir tikai sakums?Visa taa ir politika.Kapec mes nevarejam iepirkt sputniku,jo loti daudz krievalodigo butu vakcinejusies ar vinju.Ir pandemija,bet nee,no krieviem nepirksim.Ja ir tik traki,tad jaizmanto visas iespejas un politika jamet pie malas.

pirms mēneša, 2021.10.20 22:43

Šmiga

kasis iesaku aprunāties ar cilvēkiem no Krievijas. Tie kuri brauca šogad uz saviem Latvijas īpašumiem vakcinējās šeit ar Pfaizer vakcīnu. Sputņiks ir figņa un to viņi zin labāk par tevi.

pirms mēneša, 2021.10.23 15:22

Stulbs un vēl stulbāks

Tu, stulbais PINGA, vakcīna nepasargā no saslimšanas!!! Un drošības pasākumi, kamēr tā sērga netiks apkarots, tāpat ir jāievēro Izraēlā vai jebkur citur!!!

pirms mēneša, 2021.10.20 20:04

PINGA

tad ārprāta gudrais izskaidro, kāpēc vakcinēties, ja vakcīna nepasargā no infekcijas un saslimšanas??? debīls vai?

pirms mēneša, 2021.10.20 20:57

PIGA -PINGAM

Un, "Izraēlas piesaucēj", sameklē un izlasi šodien kasjauns.lv publicēto par situāciju Izraēlā un tad te irs, ko pats nezini un nesaproti, no kā pasargā vakcinācija!!!

pirms mēneša, 2021.10.20 20:22

Knariņš

vienkārši atrada iemeslu, lai varētu aizņemties naudu, nevis tur nevakcinētie vainīgi :/

pirms mēneša, 2021.10.20 20:42

Ingām, Pingām u.tml.

Pirms nosaucat nevakcinētos par neapzinīgiem, nodefinējiet, kas īsti ir neapzinīgs! Ir jābeidz tā cilvēku šķirošana; nu ne jau vakcinētie pie visa jāvaino! Kur var būt tik naivi cilvēki: ticēt, ka par viņiem rūpējas Kariņš & Co?! Neviens tā arī nav izdalījis vīrusu sars-cov-2; tad pret ko vakcinē??? Kur kritiskā domāšana, kāpēc klausās tikai to, ko borē LTV1 un akli tam visam tic? Kaut vai par tādu postulātu, ka EPIDĒMIJU LAIKĀ NEKAD NEVAKCINĒ! ??? Cilvēki, domājiet ar galvu un beidziet kašķēties! :)

pirms mēneša, 2021.10.20 20:56

TEV!

Ne jau LTV1 vai Kariņš kaut ko borē, bet infektologi un medicīnas eksperti! Un pat ne Dumpis un Perevoščikos, kurus apsaukā par nez ko, bet medicīnas profesori un augsti kvalificēti ārsti! Nosauciet Latvijā kaut vienu medicīnas profesoru vai medicīnas doktoru (par zemākas izglītības mediķiem nav runa - starp tiem ir dažādi, arī tādi, kas knapi beiguši medicīnas institūtu vai universitāti), kas aicinātu nevakcinēties epidēmijas laikā! Tā, ka mazāk vajag vaukšķēt par "domāšanu ar galvu"!!! Dēļ tādiem "domātājiem ar galvu" Latvija ir tur, kur tā šobrīd ir!!! Šitādi antivakcīnu propagandētāji būtu saucami pie atbildības par reālu valsts un sabiedrības drošības apdraudējumu, ja jūsu nīstais Kariņš "pa īsto" ķertos pie lietas!!!

pirms mēneša, 2021.10.20 21:50

tev

cik ilgi studēji medicīnu?kur tava kritiskā domāšana,ka klausies, ko borē internetā ?Jā,cilvēki -domājiet ar galvu!

pirms mēneša, 2021.10.20 22:18

Jezups

Kas ir cilvēki ar medicīnisko izglītību pret BAUSKAS gudrajiem 3.klašu beigušajiem dīvāna ekspertiem.Korfa dārza soliņu semināros atrodama īstā patiesība.

pirms mēneša, 2021.10.23 15:26

Uzvārds

Nesaprotu. Par ko mani vaino? Neesmu vakcinējies, bet neesmu arī ne slims, ne slimojis... Kas tie par murgiem? Pie kā ir vainīgi nevakcinēti veselie?

pirms mēneša, 2021.10.20 21:11

Tev!

Jā, protams, tava domāšana ir "es, man" kategorijās, bet normālās Eiropas valstīs cilvēki domā "mēs" kategorijās un vakcinējas arī tāpēc, lai neapdraudētu pārējos un smagas slimības gaitā nepārslogotu slimnīcas tā, ka ir jāatliek plānotie medicīniski pakalpojumi! Novēlu Tev saglabāt veselību, lai nav Tev pēkšņi ar labo veselību jātver pēc skābekļa, pieslēgtam pie mākslīgās elpināšanas aparāta!

pirms mēneša, 2021.10.20 21:54

Uzvards

Kādās normālās valstīs? Precīzāk, lūdzu?

pirms mēneša, 2021.10.20 22:14

kasis

Varu Jums piekrist,veselie tiek pataisiti par noziedzniekiem.Un atbilde Tev-sen vairs nav mes,katrs doma par sevi un tuvakajiem.Egoisms,liekuliba,meli,viltus taa ir taa jusu demokratija.

pirms mēneša, 2021.10.20 22:38

Rita

Paldies (jāsaka pēc nesen izveidotā jaunvārda) pošmīžiem! :(

pirms mēneša, 2021.10.20 22:31

Vārds - visiem "ar galvu domātajiem"

Viens obligātas vakcinācijas pretinieku un kūdītāju partijas ģenerālsekretārs jau šodien devās mūžīgajā mierā pēc inficēšanās ar covid...

pirms mēneša, 2021.10.20 23:08

Tam, kas "tev" un "uzvards"

Nē, es neesmu studēji medicīnu, tāpēc klausos un lasu tos, kas ir medicīnas profesori un medicīnas doktori un tad izdaru secinājumus, bet Tu "tev" tā arī nevari nosaukt nevienu Latvijas medicīnas profesoru vai medicīnas doktoru, kas būtu pret un aicinātu "cilvēki, esiet modri". Savukart "uzvardam" - normālas valstis ir tās, kas pamazām atceļ ierobežojumus, jo tur vairāk nekā 2/3 sabiedrības ir vakcinēti, piemēram, Skandināvijas valstis, ja kas un vēl arī citas, kur nav kā Latvijā tikai puse vakcinēto! Kaut nu jums visiem "ar galvu domātājiem" nenāktos nonākt pie elpināšanas aparāta ar savu domāšanu!

pirms mēneša, 2021.10.20 23:18

kasim

Ja Latvijā nebūtu demokrātijas, tad Tu te nevarētu i iepīkstēties kaut ko pret valdību, nerunājot nemaz par kādām citām darbībām pret valdību!

pirms mēneša, 2021.10.20 23:22

kasis

Es tacu uzrakstiju kada ir demokratija.Viena limeni ar komunismu.Demokratija ir tikai vards,kas aiz sevis nes postu un nelaimes

pirms mēneša, 2021.10.22 16:32

uzvardiņam

Cik %% ir blaknes no covid potes un cik %% no nevakcinētajiem ir smagas blaknes no saslimšanas ar covid?

pirms mēneša, 2021.10.20 23:57

RP

Cēloņi un sekas. Cēlonis- Uhaņas laboratorija (kādam mērķim domāts covidvīruss), sekas- vājprātīgu naudas summu apgrozījums vakcīnu ražotājiem.

pirms mēneša, 2021.10.21 08:09

matemātika

Ja miljons jau ir sapotējies, kādi 20 procenti pārslimojuši, bērni it kā neslimojot, 200-300 tūkstoši izbraukuši, bet epidēmija plosās, tad kur ir problēma? Kaut kas neiet kopā. Varbūt arī beidzot jāatjauno pilnā apjomā bijušās rajonu slimnīcas, tai skaitā ar reanimācijas nodaļām kuras tur kādreiz bija.

pirms mēneša, 2021.10.21 09:26

mediķis

esi matemātiķis ,bet no medicīnas neko nesajēdz,tāpēc nediskutē

pirms mēneša, 2021.10.21 10:32

Jezups

Jā matemātiķi slimnīcu reanimācijas nodaļas vajadzētu atjaunot.Priekš tādiem jefiņiem kā tu.Lētāk un vienkāršāk varbūt morgus uzreiz ?

pirms mēneša, 2021.10.23 15:41

alfabēts

Kaut kā pēdējā laikā mums nestāsta ar ko īsti slimojam. Ar deltu vai ar ko citu? Un kā ar uhaņas veida laboratorijām. Viss ok?

pirms mēneša, 2021.10.21 14:11

Latvijā un pasaulē