Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kristieši visā pasaulē svin Pirmos Ziemassvētkus 7

Šodien Latvijā un citur kristīgajā pasaulē tiek svinēti Pirmie Ziemassvētki.
25.decembris jau kopš kristietības pirmsākumiem tiek svinēts kā Kristus dzimšanas diena, lai gan sākotnēji šajā datumā tika svinēta "saules atgriešanās" - pirmā diena, kad saule zemi apspīd nedaudz ilgāk kā iepriekšējā dienā. 25.decembris kristīgo Ziemassvētku svinēšanai izvēlēts, lai izkonkurētu kristietības pirmsākumos Romā populāro gaismas dieva Mitras kultu, kura atdzimšanas svētki tika svinēti ziemas saulgriežos.

Saskaņā ar Bībeles pētnieku viedokli Kristus ir piedzimis sešus mēnešus pirms Lieldienām, laikā, kad Izraēlā bija pietiekami silts, lai gani ar saviem lopiem varētu gulēt laukā, kā tas aprakstīts Jēzus piedzimšanas stāstā Bībelē, tātad - septembrī vai oktobrī. Šis fakts vēl vairāk apstiprina pieņēmumu, ka jau pašos kristietības pirmsākumos, gluži tāpat kā mūsdienās, bija populāri centieni integrēt kristīgās un pagāniskās tradīcijas.

Taču arī kristīgās tradīcijas šajā dienā ir atšķirīgas - pēc katoliskajām tradīcijām Ziemassvētku mielasts pēc gavēņa, kas ievērots adventes laikā, tiek rīkots tieši 25.decembrī, kamēr protestantu tradīcijās ciemiņi tiek mieloti 24.decembra vakarā.

Šodien, kā arī rīt, Otrajos Ziemassvētkos, daudzās katoļu, luterāņu un baptistu draudzēs visā Latvijā notiks Ziemassvētkiem veltīti dievkalpojumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

hi hi hi

Kristīgajā pasaulē,iespējams,vienīgais TV kanāls 3 sat vakar 19.15 (Vācijas laiks !) atļāvās parādīt uz zinātniski-pētnieciskiem faktiem balstītu 45 min. patieso tā saukto Kristus piedzimšanu.
Ha ha ha - tēvs nezināms,māte vienkārši jauna sieviete,nevis nevainīgā,kurai,ļoti iespējams,gadījās krist ārlaulības grēkā,nekādā tur kūtiņā,bet dzīvojamā mājā un nevis Betlēmē,bet gan Nazaretē.Un nekāda tur zvaigzne debesīs,kas rāda ceļu trim ķēniņiem ar dāvanu kulēm !
Varētu vēl turpināt,bet ... Priecīgu ticēšanu šai nenoliedzami skaistajai pasakai !

pirms gada, 2018.12.25 14:25

....

Tevi Dievs arī mīl, tici man. Un neaiztiec viņa Māti, jo tas ir tas pats ka iespļaut sejā savai mātei.

pirms gada, 2018.12.25 18:11

secinājums

Ja var ticēt romiešu filozofam Celsam, tad Jēzus miesīgais tēvs bija grieķu izcelsmes leģionārs Pantera. Neticēt 1. gadsimtā dzīvojošam zinātniekam, bet pieņemt par patiesību veiklu zēnu sludinātās muļķības ir katra atsevišķa indivīda brīva izvēle, bet ieteiktu tomēr uzmanīgi izstudēt Jauno derību un, iespējams, sapratīsiet šo rakstu tapšanas iemeslu un tajos iekļautās informācijas 2000 gadu ilgo uzturēšanu pie dzīvības.

pirms gada, 2018.12.26 13:25

secinājums

Ja jums tiešām gribas brīnumus, tad ieteiktu izlasīt kādu no daudzajiem "svētajos rakstos" neiekļautajiem evaņģēlijiem jeb apokrifiem. Jums mati celsies stāvus no šo gara darbu autoru izdomas, kura vietām jau robežojas ar izteiktu plānprātību. Vispār jau vajag uztvert visu šo blēņošanos par attiecīgā vēstures perioda cilvēku pasaules uztveres atspoguļojumu un tā pret to arī izturēties!

pirms gada, 2018.12.26 17:53

qqq

cilveka slinkums ir daudz kam pamata. Ari ticiba. Jo vienkarsak ir akli kkam noticet, nevis veikt izpeti, rekinat, macities.
Respektivi- ja gribi redzet brinumus katru dienu, nemacies fiziku! :DDD

pirms gada, 2018.12.26 13:58

hi hi hi

neticami,bet ir vēl daži atsevišķi kristīgās ticības "neapskaidrotie" - lūk, tas pats cilvis ar niku "secinājums" !

pirms gada, 2018.12.28 17:11

Latvijā un pasaulē