Labots 17.februāra siltuma rekords

Svētdien septiņās novērojumu stacijās pārspēts 17.februāra maksimālās gaisa temperatūras rekords, savukārt Bauskā tas atkārtots, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.

Gaisam sasilstot līdz +4..+7 grādiem, rekords pārspēts Alūksnes, Daugavpils, Dobeles, Jelgavas, Rēzeknes, Saldus un Skrīveru novērojumu stacijā, savukārt Bauskā tas atkārtots.

Nav labots 17.februāra nacionālais rekords - šajā dienā 1925.gadā Latvijā valdīja siltums līdz +8,9 grādiem.

Jau ziņots, ka sestdien visās novērojumu stacijās, izņemot Liepāju un Ventspili, tika pārspēts 16.februāra siltuma rekords, 11 stacijās - arī mēneša otrās dekādes rekords. Turklāt Kolkā tika labots visa mēneša siltuma rekords.

Sestdien Kolkā, termometra stabiņam pakāpjoties līdz +13,4 grādiem, tika sasniegta augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijā jebkad reģistrēta gada pirmajās 50 dienās. Februāra otrās dekādes nacionālais siltuma rekords tika pārspēts uzreiz par trim grādiem.

LVĢMC prognozē, ka jaunās nedēļas sākumā gaisa temperatūra dienās pakāpsies līdz +2..+7 grādiem un brīžiem gaidāmi nokrišņi. Darba nedēļas vidū un beigās, ieplūstot aukstākām gaisa masām un debesīm bieži skaidrojoties, termometra stabiņš naktīs vietām noslīdēs līdz -15 grādiem, arī dienas laikā būs sals. Savukārt brīvdienās atkal kļūs siltāks un gaidāmi nokrišņi.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē