Latvijā aktivizējas kūlas dedzinātāji

Līdz ar sausākiem laika apstākļiem Latvijā ir aktivizējušies kūlas dedzinātāji, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Vakar ugunsdzēsējiem nācies dzēst jau 41 pērnās zāles ugunsgrēku, kas ir lielākais vienas dienas laikā fiksētais šādu ugunsnelaimju skaits.

Ugunsdzēsēji atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Sausās zāles svilināšana arī nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179.panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām - no 280 līdz 1400 eiro.

Diennakts laikā valstī kopumā dzēsti 58 ugunsgrēki - seši novados, septiņi Rīgā, četri citās lielajās pilsētās, bet lielākie resursi veltīti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. Cilvēki ugunsgrēkos necieta.

Vakar VUGD darbinieki veikuši arī 14 glābšanas darbus.

Kopš gada sākuma Latvijā ugunsgrēkos cietuši 128, bet gājuši bojā 27 cilvēki.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē