Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā atzīmē Tēva dienu

Kopš 2010. gada septembra otrā svētdiena Latvijā ir Tēva diena. Tā ir oficiāli atzīmējama diena, kas iekļauta atceres un atzīmējamo dienu kalendārā. Lai gan atsevišķās valstīs Tēva dienas tradīcija mūsdienu izpratnē uzsākusies jau 20. gadsimta sākumā, lielākajā pasaules daļā tā ir relatīvi jauna tradīcija. Tēva dienu dažādās pasaules valstīs svin atšķirīgos datumos, un pārsvarā tā ir svētku diena.

Prot sniegt un saņemt mīlestību, vienmēr ir pacietīgs un savaldīgs, aktīvi iesaistās bērna dzīvē - šīs un citas prasmes tēvi Latvijā sauc par stipra tēta pazīmēm. Tas noskaidrots tētu aptaujā "Cik stipram ir jābūt labam tētim?", kuras datus  11.septembrī ikgadējā tēvu sapulcē prezentēja vecāku organizācija «Mammamuntetiem.lv».

«81% tētu apgalvo, ka stiprs tētis ir tas, kurš prot sniegt un saņemt mīlestību, taču piektā daļa tēvu atzīst: es nemāku tā pa īstam izrādīt mīlestību," tētu aptaujas rezultātos tēvu sapulcē "Cik stipram ir jābūt labam tētim?» dalās vecāku organizācijas «Mammamuntetiem.lv» vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa. Kā citus lielākos izaicinājumus bērnu audzināšanā tēti min laika trūkumu kvalitatīvai būšanai kopā ar bērnu, pacietības un savaldības trūkumu, mammas un tēta atšķirīgos uzskatus bērnu audzināšanā, kā arī zināšanu trūkumu par bērna attīstību un audzināšanu.

«Savām meitenēm rādu, ka arī bārdains tētis mēdz nobirdināt kādu asaru. Un viņas var atnākt pie manis, apķerties… Tas ir nenovērtējami. Nav jābaidās izrādīt mīlestību - bērni redz, ka tētis joprojām, arī pēc daudziem gadiem, mīl savu skaisto sievu un mīl savus bērnus,» atzīst četru meitu tētis Armands Simsons.

Pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs uzsver, ka ļoti būtiski fizisko mīlestību izrādīt arī dēliem: «Smadzeņu pētījumos atklāts, ka zēniem ir svarīgs fiziskais kontakts. Viņiem runas centrs attīstās lēnāk nekā meitenēm, un fizisks kontakts - apskaušanās ar tēti un mammu - palīdz zēniem veselīgā veidā izpaust savas emocijas.»

Par Tēva dienas svinēšanas tradīcijām Latvijā Tēva dienu Latvijā par oficiālu svētku dienu noteica 2009.gadā, un to atzīmē septembra otrajā svētdienā. Kopš tā laika Tēva dienas popularizēšanu un iedzīvināšanu kā Latvijas ģimeņu tradīciju uzņēmusies Latvijas vecāku organizācija "Mammamuntetiem.lv". Lai sasniegtu mērķi, kopš 2013.gada "Mammamuntetiem.lv" Rīgā rīkoja Tēva dienas gājienu pa Brīvības ielu un festivālu dienas garumā Vērmanes dārzā. Tēva dienas gājienu un festivālu apmeklēja pat vairāk nekā 12 000 ģimenes cilvēku no visas Latvijas, un lielais apmeklētāju skaits ir iemesls, kāpēc šogad pasākums nenotiks, - to nosaka Covid-19 izraisītie ierobežojumi. Tāpat par tradīciju ir kļuvusi tēvu sapulce, kurā kopā sanāk sabiedrībā zināmi tēti un eksperti, lai izvirzītu tēmas, kuras tēva lomas kontekstā, pēc tētu domām, būtu jāaktualizē medijos un sabiedrībā. Arī tēvu sapulces rīkotāja ir vecāku organizācija "Mammamuntetiem.lv". Šogad sapulces lieldraugi ir zīmoli "Gillette" un "Rimi Bērniem".

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē